Особливості формування та оброблення цифрових масивів у калібраторах полігармонічних струмів та напруг

Дороніна О.М., Хомич С.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин, *НДКІ ЕЛВІТ

Розглянуто принципи обчислення й формування масивів цифрових кодів для задавання вихідних напруг та струмів у цифро-аналогових трифазних калібраторах полігармонічних сигналів. Досліджено особливості розрахунку базової синусоїди й формування за нею послідовностей кодів вибірок миттєвих значень складових гармонік.

1. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Паньків Р.С. та ін. Стан і перспективи розвитку процесорних засобів вимірювань електричних величин промислової мережі та їх метрологічне забезпечення // Метрологічне забезпечення в галузі електричних, магнітних та радіовимірювань. – Харків: ХПІ, 1997. – С. 55–59. 2. Дороніна О., Лавров Г., Паньків Р., Хомич С. Деякі питання побудови засобів метрологічного забезпечення систем контролю енергооб’єктів // Управління енерговикористан- ням. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 1997. – С. 19–20. 3. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Особливості дослідження та оцінки метрологічних характеристик телекомплексів контролю енергооб’єктів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 2002. – № 463. – C. 37–41. 4. Пат. 54769 А Україна. Цифровий трифазний генератор полігармонічних сигналів / О.М. Дороніна, Г.М. Лавров, С.В. Хомич та ін. – Опубл. в Бюл., 2003. – № 3. 5. Doronina О., Lavrov G., Khomych S., Yurchenco M. The polyharmonious three-phase currents and voltages generator based on the digital signal processor // Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application. – Lviv: Lviv national polytechnic university, 2005. – P. 21–22. 6. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Особливості побудови трифазних генераторів полігармонічних струмів та напруг // Вісн. Нац. ун- ту “Львівська політехніка”. – 2004. – № 523. – С. 54–58. 7. Доронина О., Лавров Г., Хомич С. Повы- шение точности цифро-аналоговых генераторов образцовых сигналов // Системы контроля окру- 76 Lviv Polytechnic National University Institutional Repository http://ena.lp.edu.ua жающей среды. – Севастополь: МГИ, 2003. – С. 20–21. 8. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Підвищення точності вимірювальних каналів комп’ютеризованої системи контролю та діагнос- тики енергооб’єктів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2003. – № 492. – C. 54–58. 9. Корн Г., Корн Т. Справочник по математике для научных работников и инженеров. – М.: Наука, 1973. – 832 с.