Підвищення точності представлення вихідних сигналів у цифро-аналоговому калібраторі полігармонічних струмів та напруг

Дороніна О.М., Ткаченко В.Ф., Хомич С.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин, *НДКІ ЕЛВІТ

Розглянуто питання підвищення точності цифрового представлення вихідних сигналів цифро-аналогового калібратора полігармонічних струмів та напруг через уведення піддіапазонів задавання кодових масивів. Досліджено особливості цифрових перетворень під час введення до схеми калібратора аналого-цифрового зворотного зв’язку.

1. Doronina O., Lavrov G., Khomych S. Program Technical Complex for Automated Supervisory Control Systems of the electric mains and substations // Advanced Computer Systems and Networks: Design and Application. – Lviv:Lviv national polytechnic university, 2003. – P. 27–28. 2. Доронина О., Лавров Г., Хомич С. Многоканальная многофункциональная двухуровневая система контроля параметров электроэнергии // Системы контроля окружающей среды // Сб. науч. тр. – Севастополь: МГИ НАНУ, 2002. – С. 96–98. 3. Журавин Л.Г., Мариненко М.А., Семёнов Е.И. и др. Методы электрических измерений. – Л.: Энергоатомиздат, 1990. – 288. – С. 4. Пат. 31545 А Україна. Цифровий трифазний генератор полігармонічних сигналів / О.М. Дороніна, Г.М. Лавров, Р.С. Паньків, С.В. Хомич. – Опубл. в Бюл., 2000. – № 7–ІІ. 5. Дороніна О., Лавров Г., Ткаченко В. та ін. Трифазний генератор полігармонічних струмів та напруг // Проблеми економії енергії. – Львів: Вид-во Нац. ун-ту “Львівська політехніка”, 2001. – С. 146–147. 6. Макаренко В. Универсальные из- мерительные системы компании METEX // Электронные компоненты и системы. – 2003. – № 5. – C. 38–39. 7. Макаренко В. Модульная измерительная система фирмы НАMEG // Электронные компоненты и системы. – 2002. – № 8. – C. 32–37. 8. Пат. 54769 А Україна. Цифровий трифазний 71 Lviv Polytechnic National University Institutional Repository http://ena.lp.edu.ua генератор полігармонічних сигналів / О.М. Дороніна, Г.М. Лавров, С.В. Хомич, М.І. Юрченко. – Опубл. в Бюл., 2003. – № 3. 9. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Аналіз та шляхи зменшення похибок генераторів полігармонічних струмів та напруг // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2001. – № 437. – C. 54–59. 10. Doronina О., Tkachenko V., Khomych S. Features of digital data processing in power objects monitoring devices // Modern problems of radio engeneering, telecommunications and computer science. – Lviv-Slavsko: Lviv national polytechnic university, 2006. – P. 324–326.