Дослідження збільшення потужності у програмуванні на мультиядерній кластерній системі

Аксак Н.Г., Волонцевич В.Д., Осотов І.А., Філін Я.М.

Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра електронних обчислювальних машин

Досліджено мультиядерну кластерну систему з використанням технології пара- лельного програмування. Проаналізовано паралельну та послідовну реалізації програ- ми. Задля коректної та якісної програмної підтримки реалізації мультиядерної кластерної системи було використано технологію OpenMP та стандарт MPI. Для розподілу обчислювального процесу за вузлами кластера було використано графічний інтерфейс користувача guiMPIRun версії 1.2.4.

1. Немнюгин С.А., Стесик О.Л. Параллельное программирование для многопроцессорных вычислительных систем. – СПб.: БХВ-Петербург, 2002. – 400 с. 2. Воеводин В.В., Воеводин Вл.В. Параллельные вычисления. – СПб.: БХВ-Петербург, 2004. – 608 с. 3. Камерон Хьюз, Трейси Хьюз. Параллельное и распределенное программирование на С++.: Пер. с англ. – M.: Изд. дом “Вильямс”, 2004. – 672 с.