Оптимізація контролю параметрів електроенергії за допомогою застосування адаптивних вимірювальних алгоритмів

Дороніна О.М., Хомич С.В.

Національний університет “Львівська політехніка”, *кафедра електронних обчислювальних машин, **НДКІ ЕЛВІТ

Розглянуто особливості реалізації потенційної точності вимірювання електроенер- гетичних параметрів синтезом оптимальних вимірювальних процедур, адаптованих до поточної ситуації вимірювань. Досліджено алгоритми, орієнтовані на уточнення характеристик контрольованих сигналів та умов вимірювань, а також використання відомих закономірностей поведінки результатів проміжних вимірювань.

1. Цветков Э.И. Процессорные измерительные средства. – Л.: Энергоатомиздат, 1989. – 224 с. 2. Дороніна О., Лавров Г., Хомич С. Підвищення точності системи контролю енергетичних параметрів електромережі.// Системы контроля окружающей среды. Сборник научных трудов. – Севастополь: МГИ, 2004. – С. 96–98. 3. Доронина О.М., Хомич С.В. Oсобенности автоматического выбора диапазонов измерения системы мониторинга энергетических параметров электросети // Системы контроля окружающей среды. Средства и инфрмационные технологии: Сб. науч. тр. – Севастополь: МГИ, 2006. – С. 98–80. 4. Guery A., Kitchin Ch. 16-bit ADC provides 19-bit resolution.// Analog Devices, EDN. – 2002. – № 2. 5. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Підвищення точності вимірювальних каналів комп’ютеризованої системи контролю та діагностики енерго- об’єктів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2003. – № 492. – C. 54–58. 6. Пат. 54718А Україна. Аналого-цифровий перетворювач інтегральних характеристик електричних величин / О.М. Дороніна, Г.М. Лавров, С.В. Хомич (Україна). – Опубл. в Бюл., 2003. – № 3. 7. Голуб В. Измерительные трансформаторы тока для счётчиков электроэнергии // Электронные компо- ненты и системы. – 2002. – № 12. – С. 32–35. 8. Валентик А. Прецизионные измерительные трансформаторы тока для электронных счётчиков электроэнергии // Электронные компоненты и системы. – 2004. – № 1. – С. 39–41. 9. Дороніна О.М., Лавров Г.М., Хомич С.В. Особливості контролю імпульсних сплесків та провалів сигналів промислової електромережі // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. – 2004. – № 523. – C. 51–53.