Дослідження алгоритмів навчання нейронної мережі прямого поширення для ідентифікації літаків

Олексів М., Пуйда В.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто результати дослідження алгоритмів навчання штучної нейронної мережі для ідентифікації літаків за їх силуетами. Отриману навчену нейронну мережу можна використовувати для ідентифікації літаків у системі технічного зору для контролю повітряного простору в зоні аеропорту. Під час навчання і тестування використовували літаки АНТК ім. О.К. Антонова.

1. Стокман Дж., Шапиро Л. Компьютерное зрение. – М.: БИНОМ, 2006. 2. Haykin S. Neural networks: a comprehensive foundation, second edition. – Prentice Hall, 1999. 3. www.mathworks. com/access/helpdesk/help/pdf_doc/nnet/nnet.pdf. 4. Олексів М., Пуйда В. Підсистема ідентифікації силуетів літаків АНТК ім. О. К. Антонова і номерів їх бортів // Вісн. Нац. ун-ту “Львівська політехніка”. “Комп’ютерні науки та інформаційні технології”. 2007. – № 604.