Розрахунок характеристик пам'яті з впорядкованим доступом

Аль Равашдех Д.Х.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронно-обчислювальних машин

Отримано аналітичні вирази для розрахунку характеристик пам’яті з впорядкованим доступом, а саме: затрат обладнання, швидкодії та ефективності. На основі цих виразів проведено розрахунки та побудовано графіки залежності затрат обладнання та ефективності від ємності за різних розрядностей даних та за різних кількостей каналів поступлення даних. Проведено порівняльний аналіз розроблених типів ПВД. Визначено області доцільного використання різних типів пам’яті.

1. Мельник А.О. Архітектура комп’ютера. – Луцьк: Волинська обласна друкарня, 2008. – 470 с. 2. D. Patterson, J. Hennessy. Computer Architecture. A Quantitative Approach. Morgan Kaufmann Publishers, Inc. 1996. 3. Stallings, W. Computer Organization and Architecture, 5th ed., New York, NY: Macmillan Publishing Company, 2000. 4. Tannenbaum, Andrew. Structured Computer Organization, 4th ed., Upper Saddle River, NJ: Prentice Hall, 1999. 5. Анатолій Мельник, Аль Равашдех Д.Х., Мохаммад Аль Хабабсах. Вимоги до пам’яті спеціалізованих процесорів // Радіоелектронні і комп’ютерні системи: Наук.-техн. журн. Національного аерокосмічного університету ім М.Є. Жуковського «ХАІ». – Харків, 2009. – № 6 (40). – С. 213–216. 6. Мельник А.О., Аль Равашдех Д.Х. Порівняльний аналіз типів пам’яті комп’ютера // Вісн. Нац. ун-ту "Львівська політехніка". – 2007. – № 603: Комп'ютерні системи та мережі. – С. 81–86. 7. Мельник А.О. Принципи побудови буферної сортувальної пам’яті // Вісн. Держ. ун-ту “Львівська політехніка”. – 1996. – № 307: Комп`ютерна інженерія та інформаційні технології. – С. 65–71. 8. Анатолій Мельник, Аль Равашдех Д.Х. Структурна організація пам’яті з впорядкованим доступом на основі сортувальних мереж // Радіоелектронні і комп’ютерні системи: Наук.-техн. журн. Національного аерокосмічного університету ім М.Є. Жуковського «ХАІ». – Харків, 2010. – № 6 (47). – С. 15–19. 9. Мельник А.А. Проектирование поточного процессора БПФ на специализированных БИС / Препринт № 35-89, ИППММ АН УССР. – Львов, 1990, – 44 с. 10. Мельник А.О. Спеціалізовані комп’ютерні системи реального часу. – Львів: Вид-во Держ. ун-ту “Львівська політехніка”, 1996. – 54 с.