Самоорганізація автономних розподілених систем в задачах прийняття рішень в умовах невизначеності

Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто проблему самоорганізації автономних розподілених систем у задачах прийняття рішень в умовах невизначеності. Запропоновано узагальнений підхід до вирішення цієї проблеми та способи опису і моделювання відповідних алгоритмів самоорганізації автономних розподілених систем.

1. Multiagent Systems: A Modern Approach to Distributed Artificial Intelligence, by Gerhard Weiss (Editor), MIT Press, 2000. – 648p. 2. Michael Wooldridge, An Introduction to MultiAgent Systems, John Wiley & Sons, 2002. – 348 p. 3. Цетлин М.Л. Исследования по теории автоматов и моделированию биологических систем. – М.: Главная редакция физико-математической литературы изд-ва “Наука”, 1969. – 316 с. 4. Варшавский В.И. Коллективное поведение автоматов. – М.: Наука, 1973. – 408с. 5. Eric Bonabeau, Marco Dorigo, Guy Theraulaz, Swarm Intelligence: From Natural to Artificial Systems (Santa Fe Institute Studies on the Sciences of Complexity), Oxford University Press, 1999. – 288p. 6. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А. Система розподілених контактних вимірювань на основі автономних мобільних інтелектуальних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2001. – № 437. – С. 14–20. 7. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А. Моделі колективної поведінки вимірювальних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп'ютерні системи та мережі”. – 2002. – № 463. – С. 19–27. 8. Мельник А.О., Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю. Нові принципи побудови вимірювально-обчислювальних мереж на основі інтелектуальних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2003. – № 492. – С. 100–107. 9. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А. Інтерполяційна модель колективної поведінки мобільних агентів вимірювально-обчислювальної мережі // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2003. – № 492. – С. 21–27. 10. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Попадюк Х.Р. Самоорганізація колективу мобільних агентів у просторі: формування многокутника // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2004. – № 523. – С. 15–23. 11. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Грицуляк Т.О., Параметрична самоорганізація колективу вимірювальних агентів: задача оточення зони збурень // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2004. – № 523. – С. 6–15. 12. Бочкарёв А.Ю., Голембо В.А. Самоорганизация коллектива мобильных измерительных агентов в задаче распределенных контактных измерений // Искусственный интеллект. – 2005. – №3. – С. 723–731. 13. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Попадюк Х.Р. Розробка та вирішення тестових задач просторової самоорганізації багатоагентної системи // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2005. – № 546. – С. 17–23. 14. Бочкарьов О.Ю. Колективна поведінка мобільних інтелектуальних агентів в задачах автономних розподілених досліджень // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2005. – № 546. – С. 12–17. 15. Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Ціж А.М. Задача формування індивідуальних зон відповідальності колективом мобільних агентів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2006. – № 573. – С. 62–67. 16. Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Попадюк Х.Р. Проблема алгоритмічного забезпечення колективної поведінки автономних мобільних агентів в задачах просторової самоорганізації // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2007. – № 603. – C. 26–30. 17. Бочкарьов О.Ю., Голембо В.А., Ціж А.М. Колективна поведінка мобільних агентів в задачах рівномірного розподілу обмеженої території // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні системи та мережі”. – 2008. – № 630. – C. 31–35. 18. Голембо В.А., Бочкарьов О.Ю., Гребеняк А.В. Проблема організації узгоджених колективних дій автономних мобільних підводних апаратів // Вісник Нац. ун-ту “Львівська політехніка” “Комп’ютерні науки та інформа- ційні технології”. – 2009. – № 650. – С. 167–173. 19. Васин А.А. Модели динамики коллективного поведения. – М.: Изд-во МГУ, 1989. – 156 с.