Метод факторизації велико-розрядних чисел в базисі Радемахера

Івасьєв C.В.

Інститут мікропроцесорних систем керування об’єктами електроенергетики Карпатського державного центру інформаційних засобів і технологій Національної академії наук України

Подано теоретичні основи та метод факторизації великорозрядних чисел Мерсена, проаналізовано основні властивості та розподіл чисел Мерсена. Наведено метод факторизації Ферма. Розроблено алгоритм факторизації великорозрядних чисел Мерсена та алгоритм знаходження залишку в базисі Радемахера.

1. Задірака В.К., Олексюк О.С. Комп’ютерна арифметика багаторозрядних чисел: наукове видання. – К.: 2003. – 264 с. 2. Ленг Т. Алгебраические числа. – М.: Мир, 1966. – 225 с. 3. Николайчук Я.М. Теорія джерел інформації. – Тернопіль: ТзОВ „Терно–граф”, 2010. – 536 с. 4. www.mersenne.org Інтернет-проект “Пошук великих чисел Мерсена”. 5. Хетагуров А.Я., Руднев Ю.П. Повышение надежности цифровых устройств методами избыточного кодирования. – М.: Энергия, 1974. – 272 с. 6. Івасьєв С.В, Метод знаходження залишків великорозрядних чисел в базисі Радемахера // Поступ в науку: Зб. наук. праць Бучацького інституту менеджменту і аудиту. – Бучач. – 2011. – №7. Т1. – С. 88–91.