Використання пам'яті з впорядкованим доступом в процесорах опрацювання зображень

Мельник А.О., Мельник В.А., Мороз І.В., Парамуд Я.С.

Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра електронних обчислювальних машин

Розглянуто основні задачі, що часто розв’язуються під час опрацювання растро- вих зображень та дають змогу ефективно застосовувати паралельну пам’ять з упоряд- кованим доступом. Запропоновано підходи та рекомендації щодо розв’язування задач опрацювання зображень з використанням пам’яті цього типу.

1. Быстрые алгоритмы в цифровой обработке изображений / Т. С. Хуанг, Дж.-О. Эклунд, Г.Дж. Нуссбаумер и др.; под. ред. Т.С. Хуанга; пер. с англ. – М.: Радио и связь, 1984. – 224 с., ил. 2. Форсайт Д. А. Компьютерное зрение. Современный поход / Д. А. Форсайт, Д. Понс; Пер. с англ. - М.: Вильямс, 2004. – 928 с., ил. 3. Мороз І. Програмний комплекс декодування та фільтрації космічних знімків / І. Мороз // Моделювання та інформаційні технології: зб. наук. праць Інституту проблем моделювання в енергетиці, – Вип. 7. – Київ, 2001. 4. Мельник А. О. Структурна організація пам’яті з впорядкованим доступом на основі сортувальних мереж / Мельник А.О., Аль Равашдех Д.Х. // Науково-технічний журнал “Радіоелектронні і комп’ютерні системи”. – Харків: Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», 2010. – № 6 (47). – С. 15–19. 5. Мельник А. О. Структурна організація пам’яті з впорядкованим доступом на основі налаштовуваних сортувальних мереж / Мельник А.О. // Інформатика та обчислювальна техніка. ВМУРОЛ – 2011. – С. 34–46. 6. Мельник А. О. Реалізація в ПЛІС пам’яті з впорядкованим доступом з паралельним надходженням даних та індексів / А. О. Мельник та В. А. Мельник // Міжвузівський збірник “Комп’ютерно-інтегровані технології: освіта, наука, виробництво”; науковий журнал Луцького національного технічного університету. Луцьк, 2012. – Вип. № 8. – С. 71–76. 7. Мельник В. А. Реалізація в програмованих логічних інтегральних схемах паралельної пам’яті з фіксованим впорядкованим доступом / В. А. Мельник // Науковий вісник Чернівецького університету. “Комп’ютерні системи та компоненти”. – Чернівці: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, 2011. – Т. 2. – Вип. 4. – С. 12–16. 8. Мельник А. О. Паралельна пам’ять з впорядкованим доступом: застосування та варіанти побудови / А. О. Мельник // Радіоелектронні і комп’ютерні системи – 2012. – № 7 (59). – С. 119–124. 9. Мельник А. Питання побудови високопродуктивних процесорів паралельної архітектури / А. Мельник // Матеріали 5-ї Міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні комп’ютерні системи та мережі: розробка та використання» (ASCN-2011), 29 вересня – 01 жовтня 2011, Україна, Львів. – С. 253 – 254.