ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ СТРАТЕГІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НА ЧАСТОТУ ПОТРАПЛЯННЯ В АВАРІЙНУ СИТУАЦІЮ СИСТЕМИ КОМІРКОВОГО ЗВ’ЯЗКУ

Національний університет «Львівська політехніка»
Lviv Polytechnic National University
Lviv Polytechnic National University

В статті показано можливості застосування методики синтезу параметрів стратегії технічного обслуговування системи коміркового зв’язку. На основі марковської моделі здійснено оцінювання показника функціональної безпечності системи коміркового зв’язку, а саме частоти потрапляння в аварійну ситуацію, від величини періоду планово-профілактичного обслуговування, тривалості проведення ремонтних робіт тощо. Особливістю запропонованого підходу є те, що проектант має змогу вибрати доцільні параметри стратегії технічного обслуговування ще на етапі системотехнічного проектування, коли системи коміркового зв’язку ще немає в «залізі».