ДИНАМІЧНЕ КОДУВАННЯ ТРАНСФОРМАНТ ВІДЕОЗОБРАЖЕНЬ З УТОЧНЕННЯМ СИСТЕМИ ОСНОВ

Kharkiv National University of Radio Electronics

В даній статті створюється метод динамічного кодування послідовності відеосегментів на основі адаптивного оновлення системи основ структурно-позиційного базису. В цьому випадку обробка частини компонент проводиться за один прохід. Показано, що потрібно врахувати нові закономірност, які притаманні послідовності трансформованих сегментів. Стверджується, що усунення структурної надмірності створює умови для додаткового зменьшення бітового об’єму. Обгрунтовано те, що збільшення обсягу цифрового подання стисненого відеозображення на величину рівну кількості розрядів, яке витрачається на матрицю маркерів компенсується зменшенням кількості розрядів на подання коду та скороченням кількості основ, що використовуються для його формування. Практична значимість полягає в тому, що створена технологія щодо методу, який реалізовано у форматах сімейства JPEG та JPEG2000, дозволяє додатково збільшити ступінь стиснення реалістичних відеозображень без внесення похибки та знизити час на їх обробку.