РОЗМІРНИЙ ЕФЕКТ У ПЛАЗМОНОМУ РЕЗОНАНСІ НАНОЧАСТИНОК СУЛЬФІД МІДІ-ЗОЛОТО ТИПУ ЯДРО-ОБОЛОНКА

Lviv Polytechnic National University
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

У даній роботі представлено дослідження природи змін у спектрах екстинкції сферичних та еліпсоїдних (витягнутих і сплюснутих) нанооболонках Au-CuS при зміні співвідношення їх розмірів ядро/оболонка. Проведено аналіз отриманих результатів моделювання з метою встановлення закономірностей зміни спектрів екстинкції нанооболонок, що може бути використано для розробки пристроїв різного призначення на їх основі. Визначено плазмонні властивості сферичних та еліпсоїдних наночастинок Au -CuS різного розміру. Встановлено, що амплідупа піків перерізу екстинкції сферичних нанооболонок сильно залежить від співвідношення товщини ядра та оболонки. Це дає можливість налаштувати плазмонні властивості еліпсоїдних наночастинок ядро-оболонка, змінюючи товщину ядра та оболонки в обох напрямках. Таким чином, результати дослідження свідчать про можливість використання наночастинок Au-CuS як потенційних елементів різноманітних чутливих сенсорів.