Контроль орієнтування геодезичної мережі науково-навчального полігона астрономічними методами

Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет "Львівська політехніка"
Національний університет “Львівська політехніка”
Кафедра геодезії, Національний університет “Львівська політехніка”

У статті розглянуті питання визначення дирекційного кута напрямків з астрономічних спостережень. Зокрема, із застосуванням методики безпосереднього визначення геодезичного азимута напрямку виконані спостереження на 3 пунктах геодезичної мережі еталонного науково навчального геодезичного полігону. Ще на 3 пунктах тієї ж мережі для вирішення поставленого завдання застосовувався спосіб безпосереднього визначення дирекційного кута напрямку з азимутальних спостережень світил. Проведено аналіз отриманих результатів, зроблені практичні висновки.

1. Русин М.И., Сидорик Р.С., Денисов А.Н., Филиппов А.Е. О точности определения азимута по часовому углу Солнца // Геодезия, картография и аэрофотосъёмка. 1988. №47. С. 59-61.
2. Тревого І.С., Волчко ГІ.І., Савчук С.Г. Створення оптимальної геодезичної мережі навчально-наукового геодезичного полігону з застосуванням GPS-технологій. Геоінформаційний моніторинг навколишнього середовища GPS і GIS-технології. Крим, Алушта,6-12.09.1999 p., Львів, Львівське Астрономо-геодезичне товариство, 1999 p. С. 27-32.
3. Уралов С.С. Курс геодезической астрономии. М., 1980.