Про характер сезонної зміни впливу атмосфери на супутникові віддалемірні виміри

Кафедра вищої геодезії та астрономії, Національний університет “Львівська політехніка”

Порівнюється характер сезонної зміни значень атмосферних поправок, обчислених для лазерного діапазону за формулою Маріні- Марея і для радіодіапазону за формулою Саастамойнена. Зроблено висновок про те, що поправки, обчислені для радіодіапазону, мають більш виражений сезонний хід зміни, а поправки, обчислені для лазерного діапазону, в більшій мірі залежать від приземного значення атмосферного тиску.

1. Паляниця Б.Б. Дослідження річного ходу зміни атмосферної поправки у супутникові віддалемірні виміри // Збірн. наук. праць: Сучасні досягнення геодезичної науки та виробництва (погляд у XXI століття). - Львів, Ліга-Прес, 2000. - С.75 - 78.
2. Матвеев Л.Т. Курс общей метеорологии. Физика атмосферы. - Л.: Гидро-метеоиздат, 1967. - 639с.
3. Bender P.L., Kirkpatrick A. W. Accuracy of atmospheric corrections to lunar laser range measurements. Abstract. Tranc. AGU. - 1972. - Vol. 57. - P. 347.
4. Злотин B.B. Об учете атмосферы при оптической локации ИСЗ и Луны // Наблюдения искусственные небесные тел. - 1978. - № 15. - С.480 - 492.
5. Братийчук М.В., Мотрунич ИИ., Швалагин И.В. Влияние нерегулярных атмосферных эффектов на точность наблюдений искусственные небесные тел //Наблюдения искусственные небесные тел. - 1978. - № 15. - С.451 - 479.