У статті розглянуті питання дистанційного зондування Землі з метою отримання високоточних даних про параметри суші і вод з необхідним просторовим рішенням і періодичністю поновлення інформації. Наведено технічні засоби для виконання ДЗЗ. Запропоновано технологію комплексного спільного використання дистанційного зондування та картографічного методу в географічних дослідженнях на прикладі відновлення картографічних даних за матеріалами космічної зйомки.
1. Астапенко В.Н., Бушуев Е.И., Зубко В.П., Хорольский П.П. Оценка объема спроса национального рынка на информацию дистанционного зондирования Земли. Нові методи в аерокосмічному землезнавстві - Киш, 1999. — 264 ст.
2. Зубко В.П. Дистанційне зондування Землі в космічній програмі України. Нові методи в аерокосмічному землезнавстві. - Київ, 1999. - 264 ст.
3. Лялько В.1. Сучасний стан космічного землезнавства і перспективи його розвитку Нові метоли в аерокосмічному землезнавстві. -Київ, 1999.-264 ст.
4. Новаковский Б.А. Фотограмметрия и дистанционные методы изучения Земли: картографо-фотограмметрическое моделирование. - М.: Изд-во МГУ. 1997. - 208 ст.
5. Геоинформационная система «КАРТА 2000». Руководство пользователя. Версия 6.64, - Ногинск, 2000 - 198ст.
6. http://vvww.spot.com/home/systern/introsal/welcome.htm