Порівняльний аналіз методів визначення швидкості звуку

2012;
: pp. 56-62
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет “Львівська політехніка”
Національний університет «Львівська політехніка»

Викладено результати порівняльного аналізу методів розрахунку швидкості звуку в природному газі за їх сферою застосування, структурою алгоритму та методичною похибкою. Виконано аналіз можливості впровадження цих методів у системах вимірювання витрати та об’єму природного газу.

1. Younglove B.A., Frederick N.V., and McCarty R.D. Speed of Sound Data and Related Models for Mixtures of Natural Gas Constituents: NIST Monograph 178. – Chicago: United States Department of Commerce.

2. ГОСТ 30319.1-96 Газ природный. Методы расчета физических свойств. Определение физических свойств природного газа, его компонентов и продуктов его переработки. – М.: Изд-во стандартов.

3. ГОСТ 30319.2-96 Газ природный. Методы расчета физических свойств. Определение коэффициента сжимаемости. – М.: Изд-во стандартов.

4. ГОСТ 30319.3-96 Газ природный. Методы расчета физических свойств. Определение физических свойств по уравнению состояния. – М.: Изд-во стандартов.

5. Кремлевский П.П. Расходомеры и счетчики количества вещества: справочник: кн. 2 / Под общ. ред. Е.А. Щорникова. – 5-е изд., перераб. и доп. – СПб.: Политехника, 2004. – 412 с.

6. ISO 17089-1:2010 Measurement of fluid flow in closed conduits - Ultrasonic meters for gas. Part 1: Meters for custody transfer and allocation measurement.

7. Лойцянский Л.Г. Механика жидкости и газа: учеб. для вузов. – 7-е изд., испр. – М.: Дрофа, 2003. – 840 с.

8. ISO 20765-1:2005. Natural gas – Calculation of thermodynamic properties. Part 1: Gas phase properties for transmission and distribution applications.