Проведено розробку та вдосконалення базових алгоритмів та базових апаратних структур для оптимального обчислення тривимірних координат візуального об'єкта в реальному режимі часу. Розкито апаратно-програмне моделювання та подальшу розробку підсистеми визначення координат об’єкта ідентифікованого на відео зображенні злітно-посадкової смуги та прилеглого простору аеропорту. Розроблена апаратно-програмна реалізація алгоритму для розрахунку тривимірних координати візуального об'єкта за допомогою модифікованого методу стереопари. А саме, обробка вхідного аналогового сигналу, бінаризація кадру, який взятий з відеоряду шляхом кадрування, та визначення координат візуального об’єкта для кожного з трьох зображень по його центру мас, а потім розрахунок тривимірних координат за допомогою модифікованого методу стереопари. Розроблена система призначена бути допоміжною для існуючих систем безпеки польотів контрольно-диспетчерських пунктів (КДП), і забезпечує відображення реальної обстановки в аеропорту та прилеглих зонах в межах поля зору відеокамери. Змодельовано підсистему розрахунку тривимірних координат візуального об'єкта та перевірено на коректність її роботи, для цього було використано еталонне відеозображення з відомими координатами літака для кожного кадру, зняте на аналогову відеокамеру Sony XC-ST30 з ССD-матрицею. В результаті моделювання автоматичної підсистеми визначення тривимірних координат літальних апаратів були отримані результати доволі близькі до реальних координат візуального об’єкту та не перевищували 2% (для прикладу 745 кадр: моделювання Х=74м., Y=427м., Z=1751м., еталон X=73м., Y=431м., Z=1753м.), що допустимо для систем даного типу. Похибку в вимірюваннях можна багато в чому пояснити типом відеокамери, яка використовувалась для створення відеозображення.. Ррезультати випробування програми є хорошими, що свідчить про правильну реалізацію алгоритму.
- A.Myts and V.Puyda, “Subsystem of aircraft observation in the airspace of airport”, Lviv Polytechnic National University Journal of “Computer system and networks”, no. 603. pp. 102-104, Lviv, Ukraine, 2008
- A.Myts and V.Puyda, “The subsystem of input of image in the system of supervision after mobile object”, in Proc. 3rd International Scientific Conference ACSN-2007 “Modern computer systems and networks: development and usage”, vol. 3, pp. 174-175, Lviv, Ukraine, 2007.
- W. K. Pratt, Digital Image Processing: PIKS Inside, 3rd ed. New York, USA: John Wiley & Sons, 2001.
- S. W. Smith, The Scientist and Engineer's Guide to Digital Signal Processing, 2nd ed. San Diego, USA: California Technical Publishing, 1999.
- K. Jack, Video demystified: a handbook for the digital engineer, 3rd ed. Eagle Rock, USA: LLH technology Publishing. 2001.
- D.T. Pham and D. Karaboga, Intelligent Optimisation Techniques, Berlin, Germany: Springer, 2000