SSB-модуляція з використанням цифрового методу

Національний університет «Львівська політехніка»

Дана робота присвячена моделюванню цифрового методу формування односмугової модуляції (SSB). Цифровий метод SSB модуляції в цій роботі базується на методі Вівера. Подано проектування та розрахунок цифрових блоків. Дана модель дозволяє отримувати вихідний SSB сигнал в часовій та частотній областях при заданих вхідному сигналу та системних параметрах. Це може бути корисним для задач проектування та оптимізації.

У випадку реалізації SSB модуляції на основі аналогових кіл, останні вимагають застосування змішува­чів, фільтрів, які побудовані на основі індуктивностей, ємностей, керамічних фільтрів, резонаторів і т.п. У випадку цифрової реалізації SSB модуляції, розглянутої в цій статті, застосування аналогових фільтрів чи помножувачів не потрібне. Будь-яка фільтрація чи пере­множення відбуваються у цифровій формі. Лише аналогово-цифровий (АЦП) та цифро-аналоговий (ЦАП) перетворювачі є необхідні. АЦП є необхідний для оцифрування вхідного аналогового сигналу, який зазвичай є в звуковому діапазоні частот. Швидкісний ЦАП є необхідний для зворотного перетворення цифрової послі­довності в аналогову форму результуючого SSB сигналу. Цей підхід дозволяє виконувати всі необхідні перетво­рення без застосування будь-яких аналогових кіл та не вимагають налаштування у випадку масового виробництва.

1. [1]D. Weaver, “A third method of generation and detection of single sideband signals”, Proceedings in the IRE, pp. 1703-17051956.
    DOI: 10.1109/JRPROC.1956.275061
  2. J. Honey and D. Weaver, “An Introduction to Single-Sideband Communications”, Proceedings in the IRE, ol 44, p.1667-16751956.
    DOI: 10.1109/JRPROC.1956.275032
  3. T. Schilcher, “RF Applications in digital signal processing”,CERN Accelerator School: Specialized Course on Digital Signal Processing, p.249-283,
  4. Fundamentals of Single-sideband Communication, Washington, D.C., USA: Dept. of the Army, Dept. of the Air Force, 1961.