Використання методу GPS для моніторингу басейну мідних руд в Польщі

Інститут геодезії та фотограмметрії Ольштинського університету сільського господарства та технологій
Польська гірнича служба мідного басейну - LGOM

Територія басейну мідних руд площею близько 800 квадратних кілометрів розташована у Південно- Західній частині Польщі. Інтенсивне видобування корисних копалин приводить до значних деформацій на поверхні басейну. У 1993 році Інститутом геодезії та фотограметрії була заснована GPS мережа для моніторингу цих деформацій. Довжини сторін мережі становлять від кількох сот метрів до 42 км. Під час спостережної GPS кампанії у жовтні 1993 року було використано 6 GPS приймачів типу Ashtech MD-XII. Спостереження були опрацьовані програмним пакетом GPPS версій 5.0. В результаті урівноваження отримано наступні параметри еліпсів похибок (95Х) для пунктів:

-         головна піввісь від 2.6 до 8.3 мм,

-        мінімальна піввісь від 2.2 до 6.0 мм.

З метою додаткового контролю точності та надійності вимірів у мережі було проведено порівняння результатів вимірів за GPS та класичними методами. Різниця між координатами вибраних пунктів становила від 1 до 3 мм. Для подальшого вивчення деформацій передбачається проведення періодичних вимірів у цьому районі.

1. Multi-Site Planning Mission, Manual, Ashtech Inc., 1990.
  2. GPPS Software, Manual, Ashtech Inc., 1990
  3. GeoLab Software, Manual, 1990.