Аерогеоелектричні роботи у рекогностувальних дослідженнях на нафту та газ

Інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії
Інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії
Інститут геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України
Карагандинський завод азбестоцементних виробів
Костанайська пошуково-знімальна експедиція
Центр менеджменту та маркетингу в області наук про Землю ІГН НАН України; Інститут прикладних проблем екології, геофізики та геохімії

Подані результата застосування геоелектричних методів становлення короткоімпульсного поля (СКІП) та вертикального електрорезонансного зондування (ВЕРЗ) при проведенні аерогеофізичних досліджень в межах Костанайської нафтогазоперспективної площі (Казахстан). Показано принципову можливість проведення зйомки СКІП з борта літака, що дає змогу використовувати її в комплексі з іншими аерогеофізичними методами для рекогносцирувального обстеження великих за площею та важко доступних нафтогазоперспективних територій.

1. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корча­гин И.Н., Таскинбаев К.М. Поиски и раз­ведка скоплений углеводородов геоэлек- трическими методами на нефтяных место­рождениях Западного Казахстана II Гео­ресурсы. - 2003. - № 1. - С. 31-37.

2. Левашов С.П., Якимчук Н.А., Корча­гин И.Н. Экспресс-технология “прямых" поисков и разведки скоплений нефти и газа геоэлектрическими методами: возможности и перспективы // Материалы междуна­родной научно-практической конференции  «Нетрадиционные коллекторы нефти, газа и природных битумов. Проблемы их осво­ения». - Казань: Изд-во Казанск. ун-та. — 2005.-С. 163-166.

3. Левашов С.П., Якимчук H.A., Корча­гин И.Н. Экспресс-технология «прямых» поисков и разведки скоплений углеводо­родов геоэлектрическими методами: резуль­таты практического применения в 2001­2005 гг. // Геоинформатика. - 2006. - № 1. - 31-43.

4. Левашов С.П., Якимчук H.A., Корча­гин И.H., Жулдаспаев М.Д., Якубовс­кий В.И., Божежа Д.Н. Рекогносцировочные и детальные геоэлектрические исследования при поисках углеводородов на Костанайской нефтегазоперспективной площади И Г еоинформатика. - 2007. - № 1. - С. 27-37.

5. Левашов С.П., Червоный Н.П., Яким­чук H.A., Корчагин И.H., Пищаный Ю.М. Опыт проведения аэрогеоэлектрических исследований на Собинском нефтегазокон­денсатном месторождении в Красноярском крае. II Геоинформатика. — 2007. — № 2. — С. 68-77.