аналіз зображень

Мобільна інформаційна система контролю раціону харчування людини

Життя кожної людини, групи людей і нації залежить від географічних, економічних, політичних, культурних і релігійних умов. Спосіб життя формується у результаті щоденного повторення і складається із таких факторів: харчування, фізичні навантаження, наявність шкідливих звичок, моральний і духовний розвиток тощо. В останні десятиліття спосіб життя вважають невід’ємною частиною добробуту, що сприяло збільшенню кількості досліджень. Медики стверджують, що більш ніж половина проблем зі здоров’ям пов’язані із дієтою. Мільйони людей харчуються неправильно, навіть не підозрюючи про це.

A Software Service for the Garbage Type Recognition Based on the Mobile Computing Devices With Graphical Data Input

The article describes problems of determining the type and automatic sorting of household waste using mobile computing devices. All of the required hardware and partially software, required for implementation of this service, are already present in modern smartphones.

Одержання афронів з нейонних поверхнево-активних речовин: оцінювання властивостей і фільтраційних втрат

З використанням нейонних ПАР при різному диференціальному тиску одержано афрони. Розподіл бульбашок за розміром проведено за допомогою оптичної мікроскопії з використанням програми FIJI-ImageJ2. Показано, що структура поверхнево-активних речовин впливають на властивості акронів (густину і в‘язкість), розподіл за розміром і кількість бульбашок. Визначення фільтраційних втрат проведено на основі стандартних специфікацій для бурових розчинів Petrobras/Бразилія. Показано, що структура нейоногенних ПАР має значний вплив на властивості рідин.