числа Фібоначчі

Методи виправлення помилок у закодованих повідомленнях матрицями Фібоначчі

Проаналізовано наявні методики виправлення помилок у закодованих повідомленнях матрицями Фібоначчі, що дають можливість знаходити і виправляти декілька помилок у кодових словах, отриманих каналами зв’язку. З’ясовано, що за останнє десятиліття опубліковано багато різноманітних робіт, у кожній з яких обґрунтовано доцільність використання матриць Фібоначчі для (де)кодування даних. Встановлено, що елементи кодового слова, одержаного множенням блока повідомлення на матрицю Фібоначчі, мають чимало корисних властивостей, на яких ґрунтується методика виявлення та виправлення у ньому помилок.

Нові закономірності поділу сегментів за золотим перерізом

У роботі досліджено чотири задачі про поділ одиничного відрізка за «золотою» пропорції, а саме загальна модель «золотого» поділу одиничного відрізка, декомпозиція квадратного тричлена, «золотий» поділ одиничного відрізка точкою з координатою $ x<\frac{1}{2} $ , «золоте» січення одиничного відрізка із втратою «пам'яті». У даній статті поняття декомпозиції використано як піднесення до ступеня квадратного тричлена.

Закономірності чисел в трикутнику Фібоначчі, побудованого на степеневих перетвореннях квадратного тричлена

У цій роботі показано, що трикутник Фібоначчі утворюється з елементів степеневих перетворень квадратичного тричлена. Він двійковий, структурований доменами рядків однакової довжини, в яких сума чисел формує послідовність чисел. Ця послідовність збігається з перетвореною бісекцією класичної послідовності чисел Фібоначчі. У роботі обґрунтовано правило Паскаля для обчислення елементів у рядках трикутника Фібоначчі.

Моделювання атомних систем та позиціонування елементів благородних газів періодичної системи методом пропорційного поділу

У даній роботі досліджені закономірності пропорційного поділу, на основі яких показана можливість коректного застосування методу золотого перерізу для моделювання закономірностей атомних систем та позиціювання елементів благородних газів періодичної системи. Проілюстровано, що шляхом часткової реконструкції у таблиці Менделеєва елементи благородних газів можна розташувати вздовж ліній, дотичні нахилу яких у системі координат ’ атомний номер — відносна атомна маса’ тісно узгоджуються з послідовністю обернених чисел Фібоначчі.