діаметр

Експериментальна оцінка емпіричного рівняння в газовому потоці

У цій статті оцінено похибку оцінювання емпіричного рівняння Пола з використанням мідних труб різних діаметрів (0,00953, 0,0127, 0,01588 м), за різних умов потоку (0, 300, 500, 1000, 1500, 2000, 2500, 3000 л/год). Для проведення експериментів були використані наступні прилади: повітряний компресор, 2 проточні вентилі, голчастий вентиль, газовий ротаметр, мідні трубопроводи, манометри і передавачі, реєстратор даних Norus з вихідними сигналами від 4 до 20 мА, термопари і терморезистори.

Особливості інвентаризації зелених насаджень автоматизованими методами наземного лазерного сканування

Мета цієї роботи – дослідження процесу отримання необхідної інформації про метричні показники невеликих за площею масивів, лінійно розташованих та поодиноких зелених насаджень на переважно урбанізованих територіях та застосування результатів опрацювання даних при складанні топографічних та спеціальних карт з відповідних матеріалів сканування території. Методика. З цією метою дослідженню підлягають методи наземного лазерного сканування, динамічного лазерного сканування як джерело даних для подеревної зйомки території та як інформаційна база для наповнення відповідних кадастрів.

Автоматизація контролю прецизійних циліндричних деталей

Проаналізовано існуючі методи контролю геометричних розмірів деталей. Описана принципова схема автоматичної установки для контролю діаметра і овальності прецизійних циліндричних деталей пневматичним методом. Наведені рекомендації щодо вибору основних параметрів пневмовимірювальної системи для забезпечення високої точності процесу контролю за максимальної продуктивності. Описаний пристрій забезпечує контроль діаметра та овальності циліндричних деталей з точністю 0,002 мкм та сортування проконтрольованих деталей на три групи: придатні, брак малий, брак великий.