фракція С9

КОРЕЛЯЦІЯ УМОВ ЗВОРОТНЬОЇ ЕМУЛЬСІЙНОЇ ОЛІГОМЕРИЗАЦІЇ ФРАКЦІЇ С9 ТА ХАРАКТЕРИСТИК НАФТОПОЛІМЕРНИХ СМОЛ

Досліджено виробництво нафтополімерних смол  шляхом низькотемпературної зворотної емульсійної коолігомеризації фракції С9 рідких побічних продуктів піролізу дизельного палива. Встановлено, що визначальними факторами частки С9 зворотної емульсійної олігомеризації є тривалість реакції, концентрація емульгатора та фазове співвідношення. Розраховано кореляцію виходу та фізико-хімічних характеристик олігомерів. Запропоновано множинну лінійну регресію виходу олігомеру в залежності від основних значущих параметрів процесу олігомеризації у зворотній емульсії.

Визначення оптимальних умов процесу емульсійної коолігомеризації вуглеводневої фракції С9 шляхом побудови регресивних рівнянь

Основною сировинною базою для синтезу коолігомерів є відходи і побічні продукти етиленових виробництв, в першу чергу – це рідкі продукти піролізу, які містять аліфатичні та ароматичні  вуглеводні. Основну частину цих продуктів складає фракція С9. Емульсійна коолігомеризація вуглеводневої фракції С9 дозволяє  забезпечити максимальний ступінь переробки рідких побічних продуктів піролізу, підвищити екологічність виробництва етилену, знизити енергозатрати на стадії синтезу і виділення коолігомерів в порівнянні з існуючими методами.

Дисперсійна олігомеризація суміші мономерів, що моделює склад вуглеводневої фракції C9

Використовуваний у промисловості процес одержання коолігомерів має низку
недоліків. Усунути їх пропонується коолігомеризацією в дисперсійній системі.
Досліджено основні закономірності емульсійної та суспензійної олігомеризації сумішей,
що моделюють склад фракції С9. Встановлено, що основним реакційноздатним моно-
мером під час емульсійного і суспензійного процесів є стирен. З метою забезпечення
маловідходності процесу одержання олігомерів проведено додаткову стадію олігомери-