гідросилілування

Циклічні кремнійорганічні кополімери: синтез та дослідження: огляд

Розглянуто синтез і дослідження циклічних кремнійорганічних полімерів з моно- та поліциклічними фрагментами в бічному ланцюзі. Для одержання моноциклічних полімерів використано реакцію гідросилілювання 1-гідро-3-вінілгексаметилциклотетрасилоксану. Реакцію проводили в розчині CCl4 при 75°C в присутності каталізатора Спаєра(H2PtCl66H2O) з отриманням полімеру, в'язкотекучого за кімнатної температури. Полімери досліджували методом ЯМР-спектроскопії.

Тверді полімер-електролітні мембрани на основі флуоросилоксанової матриці

Досліджено реакції гідросилювання 2,4,6,8-тетрагідро-2,4,6,8-тетраметилциклотетрасилоксана (D4H) з 2,2,3,3,4,4,5,5-октафлуоропентил акрилатом у співвідношенні 1:4,2 в присутності платинового каталізатора и одержано відповідний адукт (D4R). В присутності безводного гідроксиду калию проведено полімеризацію D4R, внаслідок чого отримано відповідний комб-полімер з бічними групами 2,2,3,3,4,4,5,5-октафлуоропентил пропіонату.

Флуоровмісні тверді полімер-електролітні мембрани на основі силоксану

Проведено реакції гідросилілування 2,4,6,8-тетрагідро-2,4,6,8-тетраметилциклотетра-силоксану (D4H) з 2,2,3,3-тетрафлуорпропіл акрилатом та вінілтриетоксисиланом у присутності платинових каталізаторів (платино хлориста воднева кислота, каталізатор Карстеда і каталізатора Pt/C (10%) за температури 323 К) та одержано відповідний адукт (D4R,R‘). За допомогою Фур‘є-спектроскопії, 1H, 13C, та 29Si ЯМР спектроскопії проведено аналіз синтезованого продукту D4R,R‘. Вивчено золь-гель реакції D4R,R‘, допованого трифлуорметилсульфонатом літію (трифлат) та одержано тверді полімер-електролітні мембрани.

Взаємопроникна сітка на основі метилциклотетрасилоксанової матриці

Вивчено реакцію гідросилювання 2,4,6,8-тетрагідро-2,4,6,8-тетраметилциклотетрасилоксану (D4H) алілтрифлуороацетату та вінілтриетоксисилану, у присутності платинових каталізаторів. З використанням Фур‘є-, 1H, 13C, та 29Si ЯМР спектроскопії проведено аналіз синтезованого продукту D4R,R'. За допомогою соль-гелевих реакції систем D4R,R', промотованих трифлуорометилсульфонатом літію (трифлат) одержано тверді полімерні електролітні мембрани. Встановлено, що електропровідність полімерних електролітних мембран за кімнатної температури змінюється в діапазоні (4•10-5)–(6•10-7) См/см.