ГНСС спостереження

Побудова 3D моделей розподілу складових зенітної тропосферної затримки для території України

Мета цієї роботи – побудувати 3D моделі складових зенітної тропосферної затримки (ZTD) за даними приземних вимірів метеорологічних величин отриманих на 100 пунктах, що майже рівномірно розташовані на території України. Методика. Суха та волога складові зенітної тропосферної затримки були обчислені за формулами Saastamoinen. За отриманими результатами складено поля сухої і вологої складових тропосферної затримки, побудовано поля їхньої зміни із використанням різної кількості досліджуваних пунктів.

Опрацювання результатів GNSS-спостережень некласичною теорією похибок вимірів

Мета дослідження: показати необхідність використання сучасних методів опрацювання часових рядів GNSS–спостережень некласичною теорією похибок вимірів (НТПВ), що характеризується великими обсягами вибірок n>500. Такі похибки високоточних спостережень, здебільшого, не можуть бути представлені класичним законом розподілу Гаусса. Із збільшенням обсягу вибірок, емпіричний розподіл похибок все більше буде відхилятися від класичної теорії похибок вимірів (КТПВ) за Гауссом.

Аналіз та результати досліджень репрезентативності GNSS-даних в оцінках сучасних горизонтальних рухів земної поверхні (на прикладі території Європи)

Мета. Проаналізовано сучасний стан використання GNSS-даних для вирішення завдань геодинаміки, дослідженням ступеня придатності даних для оцінювання регіональних рухів земної поверхні з позицій критеріїв їхньої точності та тривалості спостережень, понад яку вони здатні забезпечити репрезентативні результати оцінювання. Методика.

Результати визначення горизонтальних деформацій земної кори Європи за даними ГНСС - спостережень та їх зв'язок з тектонічною будовою

Мета. Метою цього дослідження є: обчислення параметрів горизонтальної деформації земної кори Європи на основі щорічних векторів швидкостей горизонтального зміщення перманентних ГНСС-станцій, обчислених за даними супутникових ГНСС-спостережень протягом 2000–2010 рр.; дослідження розподілу і змін горизонтальних деформацій та змін земної кори Європи за період з 2000 по 2010 рр. та встановлення їх взаємозв’язку з тектонічною будовою та проявом сейсмічної активності цього регіону.Методика.

Використання двочастотних GNSS спостережень для визначення параметрів іоносфери

Досліджено кореляційний зв'язок між даними вимірювання геодезичних координат і даними, які описують локальний стан земної поверхні і навколоземного простору. Для виявлення можливого зв'язку між коливальними складовими геодезичних координат обчислені автокореляційні інтеграли і взаємні кореляційні інтеграли функцій для певного періоду часу. Побудовано графіки автокореляційних інтегралів і досліджуваних функцій.

Урівноваження диференційним методом ГНСС-мереж з обмеженим доступом до супутникових сигналів

Мета. Сьогодні широко використовують різні методи автоматичного моніторингу деформацій інже­нерних споруд гідроелектростанцій (ГЕС). Одним з таких методів є метод ГНСС-вимірів. Як і всі геодезичні методи дослідження деформацій, метод ГНСС-вимірів має ряд переваг та недоліків. Оскільки ГЕС переважно розташовані в умовах складного рельєфу, то це приводить до обмеженого проходження сигналів до приймачів, що  погіршує отримані результати. Крім цього, в таких умовах одночасно виміряні трьома і більше приймачами вектори є обтяжені систематичними похибками.