Імануель Кант

Кантові моделі людини: ідеї та методологічні підстави. Рецензія монографії: Козловський, В. (2023). Кантова антропологія: Джерела. Констеляції. Моделі. Київ: Дух і літера. 728 с.

У рецензії розглянуто монографію українського дослідника В. Козловського “Кантова антропологія”. Автор монографії здійснює глибокий і фундаментальний аналіз антропологічної тематики німецького філософа Імануеля Канта. У монографії представлено оригінальний підхід до відкриття візії людини у філософії І. Канта не лише у творах присвячених природі та сутності людини. Український дослідник загалом відкриває усі можливі моделі людини явно чи приховано представлені у тематично відмінних філософських працях І. Канта.

Критика розуму як спосіб звільнитися від меж (передмова до публікації перекладу "Що таке Просвітництво?" Мішеля Фуко)

Вперше українському читачеві пропонується ознайомитися з перекладом невеликого есе французького історика, філософа, епістемолога, Мішеля Фуко. У ньому французький критик намагається уточнити значення доби Просвітництва для європейців.  Він відштовхується від Кантового есе "Відповідь на питання: що таке Просвітництво?" (1784), в якому відомий кеніґсберзький філософ розглядає Просвітництво як "вихід людини зі стану неповноліття".