картографування

КАРТОГРАФІЯ П’ЯТИКУТНИХ БАШТ ЄВРОПИ У ЗВ’ЯЗКУ ІЗ ДОСЛІДЖЕННЯМИ «ЛИЦАРСЬКОЇ ВЕЖІ» МЕДЖИБІЗЬКОЇ ФОРТЕЦІ

У статті розглядається важливість картографічного методу для дослідження п'ятикутних башт Європи, зокрема «Лицарської вежі» Меджибізької фортеці. Використання картографічних методів дозволяє зрозуміти історичні та архітектурні особливості цих фортифікаційних споруд, вивчати їхнє географічне розташування та взаємозв'язок з іншими об'єктами. Робота включає аналіз історичних джерел, архітектурних досліджень та географічних даних для створення детальної картографічної моделі розповсюдження цих башт. 

Картографування пам'яток історії та культури

Нагальність рішучих і всеосяжних заходів але охорони пам'яток історії та культури вимагає створення нових видів і типів карт. Наукова класифікація таких карт значно полегшить вирішення цих завдань і буде сприяти організації їх створення.

Картографування взаємопов'язаних виробництв агропромислового комплексу адміністративного району

У Відділенні географії АН УРСР розроблено теоретичні та методичні основи картографування агропромислових комплексів (АПК) різних територіально-іерархнческіх рангів [3]. Особливу увагу приділено дослідженню АПК адміністративного району. На прикладі одного з адміністративних районів лісостепової зони УРСР складена серія основних і додаткових великомасштабних карт, які містять дані про функціонування спеціалізованих підсистем області яка моделюється АПК в розрізі рослинницько та тваринно-промислових видів діяльності (виробництв). Методика складання цієї серії карт розглянута раніше [1].

Математико-картографічне забезпечення моніторингових досліджень ерозійно-небезпечних земель із застосуванням анаморфованих зображень

Запропоновано оригінальний метод побудови анаморфірованних картографічних зображень. Здійснено апробацію методу для картографічного забезпечення моніторингових досліджень ерозійно-небезпечних земель південних районів Волинської області.