маґній

Синтез наночастинок срібла гальванічним заміщенням на маґнії в розчинах натрію поліакрилату в ультразвуці

Досліджено “зелений” синтез наночастинок срібла (AgNPs) внаслідок гальванічного заміщення (ГЗ) на маґній у розчинах натрію поліакрилату (NaPA) в ультразвуці (22 кГц). Запропоновано механізм спільної дії ГЗ та ультразвуку з утворенням AgNPs. Визначено, що синтезовані розчини AgNPs характеризуються максимумом поглинання за 410 нм, значення якого не залежить від концентрацій прекурсорів (AgNO3 та NaPA) і тривалості процесу. Розміри наночастинок, що мають сферичну форму, не перевищують 30 нм.

ВПЛИВ УЛЬТРАЗВУКУ НА СИНТЕЗ НАНОЧАСТИНОК СРІБЛА ГАЛЬВАНІЧНИМ ЗАМІЩЕННЯМ У РОЗЧИНАХ НАТРІЮ ПОЛІАКРИЛАТУ

Досліджено синтез наночастинок срібла (AgNPs) магнієвим скрапом у розчинах натрію поліакрилату соногальванічним та гальванічним заміщенням. Встановлено, що впродовж цих процесів у розчинах NaPA срібло практично не осідає на магнієвій поверхні. Натрію поліакрилат забезпечує стабілізацію AgNPs з утворенням розчинів жовтого забарвлення з максимумом поглинання ~415 нм. Показано, що синтез AgNPs соногальванічним заміщенням відбувається внаслідок одночасного перебігу гальванічного заміщення магнієм і  відновлення Ag(I) за допомогою радикалів і відновників.

Morphology of Zinc Deposited via Cementation over Magnesium Rotary Disc in ZnCl2+NH4Cl Aqueous Solutions

Zinc cementation by magnesium from ZnCl2+NH4Cl aqueous solutions has been investigated. The amount of magnesium has been established as 0.8–2.0 g per 1 g of conditioned zinc to obtain recovery degree  99 %. At low concentrations of Zn2+ ions (0.025–0.1 M ZnCl2) dispersed deposit is formed with nanoparticles of reduced metal; at high concentrations (0.25–0.5 M) coarse-crystalline and fern-shaped deposit is formed.

Осадження паладію на магній у розчинах PdCl2 в DMF

Досліджено осадження паладію на поверхні обертового магнієвого диску та маґнієвого порошку цементацією у 0.01 М PdCl2 в диметилформаміді. Показано, що процес відновлення кількісно починається за 323–333 К без індукційного періоду. На поверхні маґнієвого диску формуються сфероподібні мікрочастинки паладію та їх агломерати, на поверхні маґнієвого порошку – частинки у формі шипів на пластівців товщиною 80–120 нм. Осаджені частинки паладію характеризуються значною адгезію до поверхні підкладки.