надвисокомолекулярний поліетилен

Особливості реологічної та трибологічної поведінки високов’язкісних полімерних композицій в залежності від складу

Встановлено вплив природи доданків та їх співвідношення на реологічні, трибологічні та технологічні властивості сумішей на основі надвисокомолекулярного поліетилену. Вивчено їх вплив на енергетичні витрати в процесі переробки полімерних сумішей. Показано, що реологічні та трибологічні властивості зразків мають характер залежності складний, що визначається неоднорідністю системи. В роботі враховано вплив коефіцієнта тертя метеріалу та в’язкості його розтопу на енергетичні витрати в процесі переробки методом лиття під тиском чи екструзією.

ТЕХНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕРОБКИ СУМІШЕЙ ПОЛІМЕРІВ НА ОСНОВІ НАДВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНОГО ПОЛІЕТИЛЕНУ

Змішуванням у розплаві різних поліолефінів одержують матеріали з необхідними специфічними властивостями, які неможливо одержати під час синтезу. У зв’язку з широким інтервалом молекулярних мас існує умовна градація поліетилену низького тиску за їх значеннями. За прийнятою класифікацією поліетилен низького тиску поділяють на так званий стандартний поліетилен низького тиску з молекулярною масою від 30 тис. до 700 тис. та надвисокомолекулярний поліетилен (НВМПЕ) низького тиску з молекулярною масою від 1 млн. і більше.

Дослідження властивостей сумішей надвисокомолекулярного поліетилену з полімерами відмінної будови

The compositions of ultra highmolecular polyethylene with the polymers of different structure and low-molecular additions are discovered. The degree of blends homogeneity on the basis of UHMPE depending on the structure and nature of components and their influence on physical and mechanical properties is studied. Досліджено композиції надвисокомолекулярного поліетилену з полімерами іншої будови та низькомолекулярними доданками. Вивчено ступінь однорідності сумішей на основі НВМПЕ від складу та природи компонентів та вплив їх на фізико-механічні властивості.