перманентні станції

Опрацювання результатів GNSS-спостережень некласичною теорією похибок вимірів

Мета дослідження: показати необхідність використання сучасних методів опрацювання часових рядів GNSS–спостережень некласичною теорією похибок вимірів (НТПВ), що характеризується великими обсягами вибірок n>500. Такі похибки високоточних спостережень, здебільшого, не можуть бути представлені класичним законом розподілу Гаусса. Із збільшенням обсягу вибірок, емпіричний розподіл похибок все більше буде відхилятися від класичної теорії похибок вимірів (КТПВ) за Гауссом.

Результати визначення горизонтальних деформацій земної кори Європи за даними ГНСС - спостережень та їх зв'язок з тектонічною будовою

Мета. Метою цього дослідження є: обчислення параметрів горизонтальної деформації земної кори Європи на основі щорічних векторів швидкостей горизонтального зміщення перманентних ГНСС-станцій, обчислених за даними супутникових ГНСС-спостережень протягом 2000–2010 рр.; дослідження розподілу і змін горизонтальних деформацій та змін земної кори Європи за період з 2000 по 2010 рр. та встановлення їх взаємозв’язку з тектонічною будовою та проявом сейсмічної активності цього регіону.Методика.