поліамід 6

Оптимізований дизайн та одержання поліетиленглі-коль 1000/поліамід 6 (peg1000/pa6) нановолокон як матеріалів з фазовим переходом (pcms)

Ультрадисперсні нановолокна з фазовим переходом на основі поліетиленгліколю 1000 (PEG1000) як матеріалу з фазовим переходом (PCM) та поліаміду 6 (PA6) як допоміжного матеріалу виготовлено методом однонаправленого електроспінінгу на систематизованій основі, запланованій програмним забезпеченням Design-Expert®. Застосовано метод поверхневого відгуку (RSM) для оптимізації параметрів та умов, що ведуть до мінімізації діаметра волокна. За допомогою центрального композиційного плану (CCD) вивчено вплив вмісту PEG, прикладеної напруги, калібру голки та швидкості потоку на характеристики волокна.

ТЕРМОМЕХАНІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КОМПОЗИЦІЙ НА ОСНОВІ ПОЛІАМІДУ 6, ОДЕРЖАНИХ З РОЗЧИНУ

Проведено термомеханічні дослідження композицій поліаміду 6, модифікованого монтморилоніт-полівінілпіролідоновою сумішшю (МПС). Нанокомпозити поліаміду 6 одержані методом осадження з розчину. Досліджено вплив умов одержання нанокомпозитів на морфологічні особливості полімерних сумішей. Встановлення термомеханічних властивостей дає можливість визначити оптимальний вміст МПС в сумішах поліаміду 6. Наведено результати досліджень теплофізичних властивостей нанокомпозитів поліаміду 6, які характеризуються високим значенням показника теплостійкості за Віка.

Вплив полімер-силікатного нуклеатора на структуру і властивості поліаміду 6

Наведені фізико-хімічні властивості розроблених нікель-вмісних модифікованих силікатних матеріалів як нуклеаторів для композитів на основі поліаміду 6. Виявлено, що введення нуклеатора модифікованого полівінілпіролідоном сприяє збільшенню ступеня кристалічності поліаміду 6 та зменшенню розмірів кристалітів. Встановлено, що зміни в структурі матеріалу сприяють збільшенню його міцності під час розривання, поверхневої твердості і теплостійкості за Віка.