полівінілхлорид

Вплив обробки поверхні вінілтриметоксисиланом і занурення у воду на характеристики розтягування плівок полівінілхлориду з яєчною шкаралупою, отриманих методом лиття з розчину

Плівки на основі полівінілхлориду та порошків необробленої й обробленої силаном яєчної шкаралупи в різних співвідношеннях були отримані методом лиття з розчину. Зразки витримували у воді протягом 25 діб. Визначено вплив ступеня наповнення й обробки наповнювача на поведінку і властивості композицій при розтягуванні та порівняно їх із матеріалами до занурення.

Покращення довгострокової ефективності полівінілхлориду (ПВХ)

Оскільки чистий ПВХ є жорстким, у всіх сферах застосування до нього додають пластифікатор. Міграція пластифікатора призводить до крихкості еластичного ПВХ і забруднення довкілля. Ми використовували три типи зшиваючого агенту, змішаного з комерційним ПВХ, пластифікатором і термічним стабілізатором. Проводили термообробку за температури 100 °C, 121 °C і 136 °C.

Полівінілхлорид-полістирольні матеріали з полімер-силікатними наповнювачами

Виявлено особливості одержання і модифікування Ba-, Zn-вмісних полімер-силікатних наповнювачів. Встановлено вплив полістирольних модифікаторів (суспензійного і удароміцного полістиролу) та дрібнодисперсних Ba-, Zn-вмісних полімер-силікатних наповнювачів на процес желювання, характер кривих течії, реологічні характеристики: індекс течії і границю текучості, а також на термостабільність, поверхневу твердість і число пружності пластифікованого полівінілхлориду

ОСОБЛИВОСТІ МЕТАЛІЗАЦІЇ ГРАНУЛ ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ

Наведено результати експериментальних досліджень міднення гранул полівінілхлориду в розчині хімічного осадження. Досліджено вплив площі поверхні гранул полівінілхлориду на кінетичні закономірності відновлення міді і вміст міді на металізованих гранулах. Встановлено, що площа поверхні гранул полівінілхлориду має значний вплив на швидкість відновлення іонів міді і ніяк не впливає на кількість відновленої міді. Розраховано товщину шару одержаної мідної оболонки на гранулах полівінілхлориду різного розміру залежно від вмісту металу.

МОДИФІКОВАНІ ПОЛІВІНІЛХЛОРИДНІ КОМПОЗИТИ З МЕТАЛОВМІСНИМИ ПОЛІМЕР-СИЛІКАТНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

Досліджено вплив природи металовмісних полімер-силікатних наповнювачів на морфологію, поверхневу твердсть, теплостійкість за Віка та пружно-пластичні властивості ПВХ пластикатів. Встановлено вплив полімер-силікатних наповнювачів на фізико-механічні, теплофізичні властивості та умови спрямованого регулювання технологічних та експлуатаційних властивостей модифікованих композитів.

ТЕХНОЛОГІЯ МЕТАЛІЗАЦІЇ ГРАНУЛЬОВАНОЇ ПОЛІМЕРНОЇ СИРОВИНИ

Необхідність створення нових різновидів полімерних композиційних матеріалів викликана значним попитом сучасної техніки на такі матеріали. В даний час уже налагоджено виробництво широкого асортименту наповнювачів і полімерних матриць, що дозволяє використовувати полімерні композиційні матеріали в якості як конструкційних матеріалів, так і матеріалів спеціального призначення.

ВПЛИВ ПОЛІВІНІЛХЛОРИДУ НА ХІМІЧНУ СТІЙКІСТЬ ПОЛІЕСТЕРНИХ КОМПОЗИТІВ

Досліджено вплив полімерного модифікатора полівінілхлориду на хімічну стійкість поліестерних композитів. З результатів проведених досліджень виявлено, що рівноважне водопоглинання для поліестерних композитів встановлюється впродовж 7-14 діб. Водопоглинання немодифікованого поліестерного матеріалу становить близько 1,5 %.

Дослідження ефективності активації порошкоподібного полівінілхлориду

Наведено результати експериментальних досліджень особливостей механічної активації порошкоподібного суспензійного полівінілхлориду цинком. Розроблено методику дослідження ефективності механічної активації порошкоподібної полімерної сировини дрібнодисперсними металами. Досліджено вплив співвідношення порошкоподібного полівінілхлориду і дрібнодисперсного цинку, часу обробки суміші, а також ступеня завантаження кульового млина на ефективність активації полімерної поверхні.

Вплив полімерного модифікатора на процес структурування ненасиченої поліестерної смоли

Досліджено вплив полімерного модифікатора полівінілхлориду на процес структурування ненасичених поліестерних смол. На підставі ротаційної віскозиметрії виявлено, що введення полівінілхлориду в кількості 2-5 мас.ч. пришвидшує наростання значення в’язкості досліджуваних систем, що обумовлено впливом полімерного модифікатора на характер міжмолекулярних взаємодій між компонентами системи. Встановлено, що введення полівінілхлориду в композиції на основі ненасичених поліестерних смол зменшує як час гелеутворення, так і час мікрогелеутворення.

Використання відходів олієжирової промисловості для модифікації мінеральних наповнювачів

Одержано полімерні композиційні матеріали (ПКМ) на основі полістиролу та полівінілхлориду. В процесі даної роботи були отримані ПКМ з такими модифікованими та не модифікованими наповнювачами: крейда, каолін, аеросил, діоксид титану, оксид алюмінію.