портландит

Особливості процесів структуроутворення наномодифікованих портландцементних систем

Показано, що регулювання процесів гідратації на наноструктурному рівні внаслідок адсорбційного модифікування продуктів гідратації полікарбоксилатом та введення нанорозмірних C S H-частинок сприяє однорідному розподілу твердої фази в структурі цементного каменю на мікро- та нанорівнях, збільшенню кількості контактів між гідратами, забезпечує швидке формування структури та синтез міцності портландцементної системи.

ВПЛИВ ДИСПЕРГОВАНОГО ВАПНА НА ТВЕРДНЕННЯ ЦЕМЕНТНОГО КАМЕНЮ

Робота присвячена актуальному напрямку розвитку будівельної індустрії – підвищенню міцності бетонних конструкцій та виробів на основі портландцементу за рахунок введення при замішуванні з водою в склад сировинної суміші спеціальних додатків. Перспективним додатком є попередньо віброактивоване гашене вапно.

ОПТИМІЗАЦІЯ СКЛАДУ БАГАТОКОМПОНЕНТНОГО КОМПОЗИЦІЙНОГО В’ЯЖУЧОГО

Розроблення технології нових в’яжучих і бетонів передбачає такі етапи як вибір і підготовка матеріалів, проектування складу відповідно до вимог, приготування суміші і формування виробів, початкова витримка і схоплювання, подальше тверднення. Всі ці етапи об’єднуються в єдиний комплекс, в якому кожен етап має своє особливе значення і одночасно впливає на ефективність усього технологічного комплексу.

Особливості використання негашеного вапна у будівельних композитах

The trends of efficient use of quicklime are shown. The methods of decrease hydration activity of CaO are considered. The processes of structure formation binders that contain high amount of ground quicklime are investigated.

Про роль гіпсу у формуванні структури портландитового каменю

Досліджено процеси гідратації кальцію оксиду у присутності іонів SO42- та встановлено умови, за яких утворюється портландитовий камінь з максимальними фізико-механічними показниками. Отримані дані із впливу умов тверднення на фазовий склад та мікроструктуру портландитового каменю з додатками гіпсу двогідрату. Встановлений механізм гідратаційного тверднення СаО у присутності іонів SO42-.