псевдовипадкові числа

МЕТОДИКА КРИТЕРІЇВ СУМ У ЗАДАЧАХ ТЕСТУВАННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ПОСЛІДОВНОСТЕЙ ВИПАДКОВИХ ЧИСЕЛ

Генератори  випадкових та псевдовипадкових чисел (ГВЧ) спочатку використовувались для вирішення задач чисельного інтегрування (метод Монте-Карло). На даний час основними сферами застосування ГВЧ є імітаційне моделювання та криптографія. Для першої сфери характерно використання ГВЧ, заснованих на використанні комп’ютерних алгоритмів і програм. У статті розглядається методика тестування незалежності послідовностей випадкових чисел (ПВЧ). Методика заснована на властивостях сум незалежних випадкових величин. Алгоритми за цією методикою відповідають умові великої швидкості.

Використання статистичних тестів НІСТ США для дослідження генераторів м –послідовностей

В статті сформульовані вимоги до генераторів псевдовипадкових імпульсних послідовностей при їх використанні в криптографії та для імітації вихідних сигналів дозиметричних детекторів. Представлені результати тестування п'яти генераторів М-послідовності і на їх основі зроблені висновки щодо випадковості їх вихідних сигналів.

Визначення оптимальних параметрів генератора голлманна за допомогою статистичних тестів nist

В статті представлені результати дослідження генератора Голлманна при різній кількості базових генераторів М-послідовностей і різній степені їх поліномів, що проводилось з використанням статистичних тестів NIST. Отримані результати дозволяють оптимізувати параметри генератора при заданих параметрах вихідної імпульсної послідовності.