реологічна поведінка

Особливості реологічної та трибологічної поведінки високов’язкісних полімерних композицій в залежності від складу

Встановлено вплив природи доданків та їх співвідношення на реологічні, трибологічні та технологічні властивості сумішей на основі надвисокомолекулярного поліетилену. Вивчено їх вплив на енергетичні витрати в процесі переробки полімерних сумішей. Показано, що реологічні та трибологічні властивості зразків мають характер залежності складний, що визначається неоднорідністю системи. В роботі враховано вплив коефіцієнта тертя метеріалу та в’язкості його розтопу на енергетичні витрати в процесі переробки методом лиття під тиском чи екструзією.

Одержання пружно-в‘язких систем на основі водних розчинів ацетату і сукциніміду хітозану у присутності багатоатомних спиртів

Досліджено реологічну поведінку ацетату та сукциніміду хітозану в змішаних розчинниках. Показано, що заміна частини розчинника на дво- або триатомні спирти супроводжується збільшенням відносної та динамічної в‘язкості розчину сукциніміду хітозану, більш раннім формуванням сітки, переходом від в‘язкісно-пружних систем до пружно-в‘язких за менших значень концентрацій полімера і більшого часу релаксації.

Characterization and selection of polymer for use in future research on improved oil recovery

Polymer flooding has been applied for petroleum recovery and the main results of this method are the effective increasing in oil production and the reduction of water circulation The objective of this work is to present a methodology for pre-selecting a polymer to be used in future research on enhanced oil recovery (EOR) by injecting polymer solution. A reservoir was selected and characterized. Seven samples of commercial partially hydrolyzed polyacrylamide (PHPA) were also selected and characterized.