сейші

Перспективи використання мікросейсмів, викликаних стоячими хвилями водойм

Метою досліджень є пошук можливих способів використання викликаних стоячими хвилями водойм мікросейсмів. Відповідно до теорії стоячі хвилі виникають при зіткненні двох біжучих хвиль, що рухаються назустріч одна одній. Представлено умови збудження хвиль і розгойдування затухаючих хвиль. Представлено докази того, що тиск хвилі в пучності на межах поділу водного середовища і ґрунту пропорційний амплітуді водяної хвилі. Можливість використання в сейсмічній розвідці стоячих хвиль підтверджується даними спостережень штормових мікросейсмів на віддалених станціях.

Тривимірна модель деформацій котловини басейну Меріана стоячими хвилями

Мета. Аналіз дії стоячих хвиль на ложе водного басейну. Методика. При "стоянні" хвилі водні маси здійснюють обертально-поступальні переміщення, за яких у вертикальному розрізі басейну відбуваються синхронні реверсивні рухи води, з найбільшими значеннями у вертикальному, в пучностях, і горизонтальному, у вузлах, напрямках. Мікросейсми сейшового походження створюють поле деформацій у вертикальному розрізі басейну, з максимумами на лініях проекцій пучностей на дні водойми, і також на боковій грані. Результати.

Збудження землетрусів у літосфері Азово-Чорноморського басейну сейшовим деформуванням дна

Мета. Оцінка можливих причин землетрусів у зоні водойм через порівняння деформацій поверхні Землі, зумовлених власними коливаннями води, із деформаціями, що зумовлені навантаженням від створеного водоймами тиску. Методика. Методика засновується на припущенні щодо можливості збудження землетрусу за рахунок порушень утоми, які накопичуються в межах напруженого тектонічного розлому в разі подразнення його сейшовою хвилею. Літосферні деформації від тиску сейшової хвилі утворюють решітку з ліній пучностей.