швидке перетворення Фур’є

Застосування крос-спектрального аналізу, та швидкого перетворювання Фур’є для виявлення коливань ґрунту в природно-технічній геосистемі Дністровської ГАЕС

Основна мета дослідження полягає у виявленні залежності між змінами рівня води та деформацією ґрунту, де в якості дивіатора напружень являється циклічна зміна навантажень на ложе резервуара водосховища, тобто резервуар ГАЕС виконує роль осцилятора поперечних коливань, а ґрунтовий екстензометр виконує функцію зчитування та фіксації цих коливань. Методика.

Розвиток алгоритму Вінограда перетворення Фур’є на базі твірного масиву

Розглянуто загальну методику ефективного обчислення ДПФ за допомогою циклічних згорток для обсягів, що дорівнюють цілому степеню два. Проаналізовано подальший розвиток алгоритму Вінограда перетворення Фур’є (WFTA). Застосовано твірний масив для стислого опису блочно-циклічної структури базисної матриці ДПФ. Визначено загальну блочно-циклічну структуру дискретної базисної матриці та обчислювальні затрати для ДПФ обсягів N = 2n.

Порівняння ефективності реалізацій ШПФ у програмних бібліотеках

Наведено огляд реалізацій алгоритмів ШПФ (швидке перетворення Фур’є) в програмних бібліотеках, які поширені під час розроблення програмного забезпечення, зокрема FFTW, Intel IPP , CUDA CuFFT для реалізації ШПФ. Серед них визначено такі, які б сприяли максимально ефективному використанню обчислювальних ресурсів сучасного комп’ютера.

Рішення прямих задач гравімагніторозвідки для складних моделей середовища за допомогою швидкої згортки

Представлено швидкий спосіб рішення 2D/3D прямих задач гравірозвідки і магніторозвідки для складних геологічних моделей. Апроксимаційною конструкцією моделей є щільна упаковка дуже великої кількості малих однорідних паралелепіпедів (може бути 108 і більше). Спосіб апроксимації відповідає постановці лінійних задач. Розроблений алгоритм може використовуватись для швидкого обчислення потенціалу або будь-якої його похідної.

Стійкий мобільний зв'язок в умовах штучних завад

У статті розглянуто можливість стійкого передавання сигналу мобільного зв’язку за рахунок спеціальної модуляції. Показано існування критерію, в залежності від якого передача є задовільною. В результаті комп’ютерного моделювання в MathCAD надано рекомендації стосовно параметрів модуляції в залежності від параметрів шумів.