спектрофотометрія

Розроблення методу визначення уринної дельта-амінолевулінової кислоти з використанням полімерів з молекулярними відтисками

Дельта-амінолевулінову кислоту (ALA) використано як індекс біологічної дії для працівників, які піддаються впливу свинцю. Розроблено новий аналітичний метод з використанням полімерів з молекулярними відтисками (ПМВ) у мікроекстракції упакованими сорбентами для зразків сечі. Проведено спектрофотометричний аналіз зразків сечі. За допомогою Фур‘є спектроскопії визначені основні складові ПМВ. Показано, що розроблений метод є швидким, чутливим, селективним, екологічним та зручним у використанні. Він ж придатним для біомоніторингу осіб, які піддаються впливу свинцю.

Спектрофотометричне дослідження взаємодії платини(iv) з новими похідними азолідонів

Спектрофотометричним методом досліджено взаємодію йонів Pt(IV) з новими похідними азолідонів. Розроблено методику спектрофотометричного визначення платини(IV) за допомогою 5-гідроксиіміно-4-іміно-1,3-тіазолідин-2-ону за рН 5,0 у середовищі ацетатного буферу. Запропонований метод було апробовано під час визначення Pt(IV) у модельних розчинах та металічному сплаві.

Змішанолігандний комплекс лантану(ііі) і алізарин-комплексону з флуоридом в міцелярному середовищі для спектрофотометричного визначення загального флуору

Розроблені методики прямого спектрофотометричного визначення загального флуору у продуктах для гігієни порожнини рота з використанням змішанолігандного комплексу La(III) та алізарин-комплексону з флуорид-йонами у присутності нейонної поверхнево-активної речовини.

Спектрофотометричне визначення поліфенолів в зелених чаях з 18-молібдодифосфатом

Оцінено реакційну здатність 18-молібдодифосфатного гетерополікомплексу (18-МФК) щодо поліфенольних сполук, які містяться в зелених чаях. В таких реакціях в залежності від співвідношення відновника до 18-MФК співіснують одно- та двоелектронні гетерополі сині. Результати визначення загального вмісту поліфенолів у зелених чаях різних марок, отриманих з 18-МФК та реагентом Фоліна-Чокальтеу, близькі один до одного. Показані недоліки існуючих методів.

КАВІТАЦІЙНЕ ОЧИЩЕННЯ СТІЧНИХ ВОД ВІД ТОЛУОЛУ

Невід’ємними компонентами стічних вод підприємств хімії і нафтохімії є моноциклічні ароматичні сполуки (бензол, толуол, етилбензол, ксилол, фенол та їх похідні). Токсична дія цих сполук виявляється у порушеннях діяльності ендокринної і центральної нервової систем людини, зміні видової і трофічної структури біоценозів.

Кількісне визначення гідроксикоричних кислот у коренях цикорію

Досліджено можливість застосування прямої спектрофотометрії для кількісного визначення гідроксикоричних кислот. В якості кількісного критерію якості коренів цикорію запропоновано вміст гідроксикоричних кислот не менше 0,3 % у перерахунку на кислоту хлорогенову.

Спектрофотометричне дослідження взаємодії йонів паладію(IІ) з 5-гідроксиіміно-4-іміно-1,3-тіазолідин-2-оном

Досліджено взаємодію йонів Pd(II) з 5-гідроксиіміно-4-іміно-1,3-тіазолідин-2-оном (ГІТО) у водному середовищі. Знайдено оптимальні умови комплексоутворення йонів паладію(IІ) з 5-гідроксиіміно-4-іміно-1,3-тіазолідин-2-оном. Визначено склад комплексу. Розроблено спектрофотометричний метод визначення йонів паладію(ІІ) з ГІТО.

Еріохром чорний Т – новий аналітичний реагент для спектрофотометричного визначення сульфаніламідів

Встановлено оптимальні умови взаємодії діазосолей сульфаніламідів з о,о′-дигідроксизаміщеним азобарвником еріохром чорним Т на піставі чого розроблено методику спектрофотометричного визначення десяти сульфаніламідів у готових лікарських формах. В основі розробленої методики лежить реакція азосполучення діазосолі сульфаніламіду з продуктом розщеплення азобарвника, що приводить до утворення забарвленої азосполуки. Методика характеризується широкими межами лінійності (від 3 до 64 мкг/мл залежно від визначуваного сульфаніламіду), простотою, експресністю та відтворюваністю (Sr ~ 0,040).

Спектрофотометричні дослідження взаємодії йонів купруму(іі) з 1-(5-бензилтіазол-2-іл)азонафтален-2-олом

Спектрофотометричними методами було досліджено утворення хелатного комплексу йонів Cu2+ із 1-(5-бензилтіазол-2-іл)азонафтален-2-олом. Знайдені оптимальні умови для реакції комплексоутворення та екстракції в органічну фазу. Розроблено методику екстракційно-фотометричного визначення мікрокількостей міді.