зовнішня політика

Приватні військові компанії у зовнішній політиці росії: 2014-2023 роки

У статті сфокусовано увагу на діяльності приватних військових компаній (ПВК) російської федерації (рф), як інструменту реалізації її зовнішньої політики та геополітичних цілей. Визначено основні причини створення приватних військових компаній, їх еволюцію та ключові етапи діяльності. Проаналізовано особливості формування російських ПВК та залученість держави до підготовки особового складу компаній на початковому етапі. Подано інформацію про залучення ПВК рф до міжнародних збройних конфліктів, як елементу здійснення зовнішньої політики росії.

Місце та роль Ісламської Республки Іран у регіоні Близького Сходу (науково-методична стаття)

Зазначено основні підходи до визначення меж регіону Близького Сходу. Проаналізовано значення та роль Ісламської Республіки Іран в цьому регіоні. Після революції, яка відбулась 1979 р., Іран став ключовим гравцем не лише в регіоні Перської затоки, але і на Близькому Сході загалом. Обґрунтовано історичний , культурний, релігійний, геополітичний, революційний чинники, які зміцнюють та впливають на позицію Тегерану на Близькому Сході. Ісламська Республіка Іран в цей час міститься в центрі глобальних подій завдяки геостратегічному розміщенні та взаємодії з місцевими та глобальними гравцями.

Дипломатична служба Іспанії у новому тисячолітті

Висвітлено реформу дипломатичної служби Іспанії на початку ХХІ століття, яка спиралася на шість опор: координацію, модернізацію, професіоналізм, спеціалізацію, однорідність та спрощення процедур. Виявлено, що її спричинила поступова втрата країною глобальності зовнішньої політики внаслідок економічної кризи, розширення зовнішньополітичних завдань.

Пак Кин Хе - президент Республіки Корея, залізна леді азії

У статті висвітлено нелегкий життєвий шлях та неординарне політичне бачення однієї із найвизначніших азійських політиків, першої за останні тисячу років жінки-президента Республіки Корея Пак Кин Хе. Її обрання на вищий пост в державі було вражаючим досягненням, враховуючи, що Південна Корея має найвищий рівень гендерної нерівності серед розвинених країн світу.