Фрактальні об'єкти як засіб уніформного проектування функцій інформаційних систем

Годич О., Пасічник В., Прокопів Ю., Чайківський Н.

Годич О. - 2, Пасічник В. - 1, Прокопів Ю. - 1, Чайківський Н. - 2

1. Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра інформаційних систем та мереж,
  2. ТзОВ “Філден Менеджмент Сервісез Європа”

Побудова надійних програмних систем залишається однією з найскладніших проблем в області розроблення програмного забезпечення. Із нашого досвіду це пов’язано із неузгодженістю між архітектурою програмного запезпечення на мікро- (об’єкти) та макро- (системні компоненти) рівнях, а з погляду використання – із неузгодженістю між предметною областю та її сприйняттям користувачами різних рівнів. Ми вважаємо, що ці два фактори пов'язані між собою і можуть бути вирішені на рівні архітектури інформаційної системи. Фрактальні об’єкти є підходом до архітектури програмного забезпечення із орієнтацією на предметну область з цілісним об’єктно-орієнтованим архітектурним стилем в своїй основі. Формалізується спосіб для проектування й забезпечуються технічні засоби для побудови ресурсно-орієнтованих програмних систем із прозорою предметною (онтологічною) областю. Прозорість предметної області надає засоби різним зацікавленим сторонам (зокрема користувачам та розробникам) для використання і підтримки еволюції програмної системи.