ДАЙДЖЕСТ НЕСТАЦІОНАРНИХ ОБ’ЄКТІВ ДЛЯ ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНОЇ І КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, РОЗРОБЛЕНИХ ЗАКОРДОННИМИ АРХІТЕКТОРАМИ В XXI СТ., ЯКІ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПІД ЧАС ВІЙНИ З рф І ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ

1
Національний університет "Львівська політехніка"
2
associat professor, Ph.D.arch. of Architecture and Design
3
Національний університет „Львівська політехніка”, кафедра дизайну архітектурного середовища

Нестаціонарні об’єкти для театрально-видовищної і культурно-просвітницької діяльності можуть бути актуальними не тільки під час роботи в зонах видобутку корисних копалин, сільгосп регіонах, рекреаційних і курортних районах, під час національних, релігійних, сезонних і інших свят в мирний час. В них, безперечно, є потреба і зараз, під час відновлення зруйнованого війною, і після перемоги над рф. Що доведено не тільки дослідженнями, пошуковим і прикладним проєктуванням на кафедрі ДАС, а і використанням досвіду проєктування і будівництва таких споруд закордонними архітекторами.

У відновленні країни у культурній галузі важливими об’єктами можуть стати нестаціонарні будівлі і споруди для театрально-видовищної і культурно-просвітницької діяльності, використання яких можна розпочати ще під час воєнних дій. Також такі будівлі будуть актуальними і після війни.

Наукова і проєктна діяльність кафедри ДАС по дослідженню будівель і споруд мобільного, пересувного, збірно-розбірного характеру спиралася як на досвід співробітників і студентів кафедри, так і на проєктні пошуки і реалізації європейських і заокеанських архітекторів.

Для театрально-видовищних і культурно-просвітницьких завдань в умовах війни в Україні і після перемоги над рф, під час відновлення всього зруйнованого можна і слід використати розробки викладачів і студентів кафедри ДАС та закордонних архітекторів, особливо тих, що були апробовані у реальних видовищних і культурно-просвітницьких заходах. А це – збірно-розбірні майданчики, збірно-розбірні возимі естради і пересувна театрально-видовищна споруда, тимчасові павільйони, простори і ін.

Таким чином, впровадження нестаціонарних об’єктів є актуальним та перспективним напрямком, який дозволить ефективно використовувати ресурси для відновлення та розвитку культурної галузі в умовах сучасних викликів.