Стаття присвячена детальному огляду Високого замку – однієї з ключових історичних пам’яток міста Львова, яка несе в собі багатовікову історію, культурно-історичні традиції. Розташований на одному з найвищих пагорбів Львова, замок став свідком багатьох історичних подій, що відбувалися на території України та Європи. Його стіни зберегли історію величі й падіння, культурного розквіту й воєнних руйнувань. Незважаючи на те, що час та історичні події нещадно вплинули на збереження замку, він залишається важливою частиною історичної спадщини та культурного ландшафту Львова.
З описів, що зберігаються в ілюстраціях та інвентарях, з різноманітних архівних довідок, з планів і старих малюнків на гравюрах і олійних картинах – можна відтворити неповну картину того, як виглядав наш Високий Замок. Проте вивчення історії фортифікацій Високого Замку значною мірою міститься в працях таких істориків, як Д. Зубрицький (Зубрицький, 2006), М. Грушевський (Грушевський, 1897) та С. Терський (Терський, 2010). . У своїй монографії О. Чоловський (Cholovskyi, 1910) подає короткий нарис історії дослідження Високого Замку, відомості про планування та особливості замкової забудови.
В українській архітектурній науці відсутня систематизована, комплексна та уніфікована історико-архітектурна інформація про архітектурну забудову Високого замку, який належить до пам’яток історії та архітектури національного значення, є об’єктом охоронної зони центру міста с. Львів.
Основну увагу в статті приділено комплексному опису всіх приміщень Високого Замку, а саме інформації про функціональне призначення приміщень з детальним описом їх історичного призначення, архітектурних особливостей, унікальних артефактів та експонатів. Встановлено зв'язки між елементами архітектури та історичними періодами розвитку замку.
Білущак, Т. 2012. Історія вивчення укріплень Високого замку у Львові. Археологія і фортифікація середнього Подністров'я, с. 216–219.
Груневег, M., 1986. Опис про заснування, розташування та забудову м. Львова, Історія Львова (Колекція документів та матеріалів). Київ: Наукова думка, с. 61–64.
Грушевський М. 1897. Записки НТШ Т, ХІІ. Львів, с. 5-7.
Зиморович, Б. 2002. Потрійний Львів (Хроніка міста Львова). Львів: Видавництво «Центр Європи», с. 49–51.
Зубрицький, Я. 2006. «Два замки у Львові». Cracovia Leopolis - історія та культура Львова та Малопольської області [online] Доступно: http://cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art&id=1736.
Міщенко, А. В., Давидович, М. І. (2016). Проблема відтворення Високого Замку XIII–XVII ст. у Львові. Історія релігій в Україні, Ч. 2–3, с. 639–653.
Могитич, Р. 2011. Завершення мурованих стін Кременецького та Львівського замків. Замки України: дослідження, збереження, використання: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, 3 листопада 2011 р., Галич, с. 40-56.
Ратич, О. О. 1961. Древньоруські матеріали з розкопок 1955–1956 рр. на Замковій горі у Львові. Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині, т. 3, с. 115–127.
Терський, С. 2010. Оборонне будівництво у Волинському князівстві у ХІІІ – першій половині ХІV ст. Військово-науковий вісник, Вип. 14, Львів: АСВ, с. 108–119.
Czołowski, A. 1910. Wysoki Zamek. Lwow: Nakładem Towarzystwa miłośnikow przeszłośći Lwowa. с. 126.