Змістоформи мечеті та закономірності формування на сучасному етапі розвитку сакральної архітектури

SA.
2015;
: сс. 22 – 27

Жовква О. І.

Київська міська державна адміністрація, департамент містобудування та архітектури

Приділено увагу питанню дослідження формотворення в сучасній мусульманській культовій архітектурі в контексті усталених традицій, а також із врахуванням новітніх тенденцій, пошуків інтернаціональної архітектури сакральних споруд. Розглянуто питання мистецького оздоблення інтер’єрів мусульманських культових споруд (мечетей).

1. Бунин А. В. История градостроительного искусства: в 2 т. / А. В. Бунин, Т. Ф. Саваренская. –М.: Стройиздат, 1979. – Т. 1. – 496 с.

2. Длужневская Г. Мусульманский мир Российской империи. –СПб.: Изд-во “Лики России”, 2010. – 304 с.

3. Жукова Т. Ф. Медресе Средней Азии. Генезис,эволюция, современное использование: автореф. дис. канд. архит.: спец. 18.00.01 “Теория, история архитектуры и реставрация памятников архитектуры” / Ордена Трудового Красного Знамени институт живописи, скульптуры и архитектуры им. И. Е. Репина. – СПб., 1992. – 24 с.

4. Культові будинки та споруди різних конфесій: посібник з проектування / за ред. В. В. Куцевича. – К.: “КиївЗНДІЕП”, 2002. – 117 с.

5. Турхан Джан. Стамбул. Ворота на Восток. – Стамбул: ORIENT PUBLISHG Ltd. Co, 1998. – 128 с.

6. Халитов Н. Х. Мусульманская культовая архитектура Волго-Камья с IХ до нач. ХХ веков: автореф. дис. док. архит.: спец. 18.00.01 “Теория, история архитектуры и реставрация памятников архитектуры” / НИИ теории архитектуры и градостроительства (ВНИИТАГ). – М., 1992. – 52 с.

7. Хамед Халид Мухамед Забен. Архитектура дворцов исламского мира (на примере стран Ближнего Востока): автореф. дис. канд. архит.: спец.00.01 “Теория, история архитектуры и реставрация историко-архитектурного наследия” / Киргизский гос. университет строительства, транспорта и архитектуры. – Бишкек, 2000. – 22 с. Шукуров Ш. М. Архитектура современной мечети. Истоки / Ш. М. Шукуров. – М.: Прогресс