Методи та технології захисту документів і цінних паперів від підробки

2010;
: cc. 271 - 275

В. Різник1,2, О. Ляхович1

1Національний університет «Львівська політехніка», кафедра автоматизованих систем управління,
2Технологічно-природничий університет, м. Бидгощ (Польща)

Визначено актуальність проблеми захисту документів та цінних паперів від підробки. Проаналізовано основні методи і технології для їх захисту від фальшування на етапі підготовки до друку, застосування відповідних процедур після друку, безпосереднього друку та особливостей добору фарби і паперу.

The actuality of the problem for protection of documents and security papers against the imitation is defined. The basic methods and technologies of their protection on the stage of the preprinting preparation, application of postprinting procedures, direct printing and technologies due to the special features of paint and paper are analysed.

1. Методы и средства контроля подлинности документов, ценных бумаг и денежных знаков: Методический комплекс. – СПб.: СЗТУ, 2005. – 40 с.
  2. Коншин А.А. Защита полиграфической продукции от фальсификации. – М.: ООО «Синус», 2000.
  3. Павлов И., Потапов А. Контроль подлинности документов, ценных бумаг и денежных знаков. – М.: Техносфера, 2006 – 472 с.
  4. Валиев С.Х., Эльтазаров Б.Т. Защита ценных бумаг. – М.: ЧеРо, 1997. – 156 с.
  5. Жилкин И.М. Способы защиты бланков ценных бумаг. Методика проверки // Ценные бумаги. – 2002. – 56 с.
  6. Холл М. Комбинаторика. – М.: Мир, 1970. – 470 с.