Синтез автоматичних систем з цифровим (ПІ-ПД)-алгоритмом та об’єктами високого порядку із запізненням

2011;
: cc. 3 - 10

І. Ковела, О. Вітер, О. Іванюк

Національний університет «Львівська політехніка», кафедра комп’ютеризованих систем автоматики

Наведено результати параметричного синтезу автоматичних систем з цифровим (ПІ-ПД)-алгоритмом та об’єктами високого порядку із запізненням за допомогою удосконаленого методу багатокритеріальної оптимізації. Доведено ефективність запропонованого методу, на основі якого розроблено інженерну методику, актуальну для практики автоматизації широкого класу промислових об’єктів.

The results of parametric synthesis of automatic systems with digital (PI-PD)-algorithm and higher-order objects with delay using the improved method of multiobjective optimization. Proved the effectiveness of proposed method on which engineering method is relevant to a broad class of industrial objects.

1. Гурецкий Х. Анализ и синтез систем управления с запаздыванием: пер. с польск. – М.: Машиностроение, 1974, 328 с.
  2. Іванюк О.О., Ковела І.М., Рудяк П.В. Параметричний синтез АСР з неперервним та цифровим ПІ-ПД-алгоритмом регулювання // Сборник научных трудов Национального горного университета. – Дніпропетровськ: Національний гірничий університет України, 2004. – Т.2, № 19. – С. 148–156.
  3. Ротач В.Я. Теория автоматического управления. – М.: Издательский дом МЭИ, 2008. – 396 с.
  4. Микропроцессорные системы автоматического управления / Под ред. В.А. Бесекерского. – М.: Машиностроение, 1988. – 356 с.
  5. Микропроцессорные автоматические системы регулирования / Под ред. В.В. Солодовникова. М.: Высш. школа, 1991.- 256 с. 6. Дьяконов В.П. Maple 7. Учебный курс. – СПб.: Питер, 2002. – 672 с.
  6. Черных И.В. SIMULINK: среда создания инженерных приложений. – М.: ДИАЛОГ-МИФИ, 2003. – 496 с.
  7. Graphical Analysis 3 [http://www.vernier.com/soft/ga.html («International» page)].
  8. Ануфриев И.Е., Смирнов А.Б., Смирнова Е.Н. MATLAB 7. – СПб.: БХВ-Петербург, 2005. – 1104 с.