Моделі та інформаційні технології дослідження стохастично періодичних потоків

2015;
: cc. 242 - 253

Приймак М. В., Маєвський О.В,, Мацюк О. В., Шимчук Г. В.

Тернопільський національний університет ім. Івана Пулюя, кафедра комп’ютерних наук, E-mail: alexmajevskiy@gmail.com

Розглянуто питання моделей та інформаційних технологій дослідження стохастично періодичних потоків. Виділено клас пуассонівських періодичних кусково стаціонарних потоків і для одного із варіантів цього класу, коли відомими є період потоку та інтервали стаціонарності, оцінено інтенсивність потоку. Для опису потоків з обмеженою післядією введено інтервальний процес, який дає змогу враховувати функцію розподілів інтервалів потоку. На основі інтервального процесу відкриваються можливості обґрунтування моделей стохастично періодичних рекурентних потоків та потоків з обмеженою післядією. Як приклад введено клас інтервальних періодичних процесів з рівномірним розподілом, що є моделлю рекурентних стохастично періодичних потоків. Отримані результати є основою розроблення методів імітаційного моделювання та статистичного аналізу стохастично періодичних потоків (пуассонівсь¬ких, рекурентних тощо).