Improving the Duradility of the Friction Pair After Friction Hardening

Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Проведені дослідження показали, що фрикційне зміцнення значно підвищує зносостійкості пари тертя сталь 40Х — сталь 40Х. На зносостійкість впливають отримання зміцненого нанокристалічного шару, його товщина, твердість, розмір зерна.

1. Бабей Ю.И., Бутаков Б.И., Сысоев В.Г. Поверхностное упрочнение металлов — К.: Наукова думка, 1995. — 253 с. 2. Гриднев В.А., Трефилов В.И. Фазовые и структурные превращения и метастабильное состояние в металлах. — Киев : Наукова думка, 1988. — 264 с. 3. Гурей І.В., Гурей Т.А., Плахтій Л.В. Вплив фрикційного зміцнення на товщину поверхневого шару чавуну // Вісник Тернопільського державного технічного університету. — 1999. — Т. 4, № 2. — С. 45-50. 4. Кальнер В.Д. О природе упрочненных железоуглеродистых сплавов фрикционной обработкой / В.Д. Кальнер // Физико-химическая механика материалов. — 1988. — № 1. — С. 112-115.5. Основы трения и изнашивания / [Польцер Г., Майсснер Ф.]; под ред. М.Н. Добычина; пер. с нем. О.Н.Озерского, В.Н.Пальянова. — М.: Машиностроение, 1984. — 264 с.