Оцінка впливу похибок комплексного самоналагоджувального оснащення на точність оброблюваних циліндричних поверхонь

Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя

У статті запропоновано аналітичну модель оцінки впливу похибок складових комплексного самоналагоджувального оснащення на вихідну точність оброблюваних поверхонь, яка базується на варіаційному методі розрахунку точності машин. Проведено оцінку впливу похибок комплексного самоналагоджувального оснащення, які виникають в результаті силової дії зі сторони процесу різання та затиску, на вихідну точність оброблюваних циліндричних поверхонь консольно закріплених деталей.

1. Технологічне оснащення для високоефективної обробки деталей на токарних верстатах: Монографія/ [Кузнєцов Ю.М., Луців І.В., Шевченко О.В., Волошин В.Н.]. — К.: — Тернопіль: Терно- граф, 2011. — 692 с. 2. Дванадцятий міжнародний симпозіуму українських інженерів-механіків у Львові: тези доповідей . — Львів: КІНПАТРІ ЛТД, 2015. — 216 с. 3. Базров Б.М. Расчет точности машин на ЭВМ/ Б.М. Багров. — М.: Машиностроение, 1984. — 256 с. 4. Решетов Д.Н. Точность металлорежущих станков/ Д.Н. Решетов, В.Т. Портман. — М.: Машиностроение, 1986. — 336 с. 5. Портман В.Т. Классификация и синтез расчетных моделей механики станков/ В.Т. Портман// Станки и инструмент — 1988 — № 3. — С. 12 — 15. 6. Ивахненко А.Г. Предпроектные исследования металлорежущих систем: монография/ А.Г. Ивахненко, В.В. Куц — Курск: Юго-Западный госудрственный университет, 2013. — 188 с. 7. Зажимные механизмы и технологическая оснастка для высокоэффективной токарной обработки: монография/ [Кузнецов Ю.Н., Драчев О.И., Луцив И.В. и др.]; под ред. Ю.Н. Кузнецова. — Старый Оскол: ТНТ, 2014. — 480 с.