Тестова надійнісна математична модель технічної відновлюваної системи та порівняння методів її розв’язування

2017;
: cc. 39 - 46
Національний університет «Львівська політехніка»
Національний університет «Львівська політехніка»

Розроблено математичну модель відновлюваної технічної системи, що може бути тестовою моделлю при відлагодженні програм автоматизованої побудови надійнісних моделей відповідних технічних систем. Здійснено порівняльне дослідження розв’язування системи рівнянь типу Колмогорова—Чепмена методами числового інтегрування та з використанням аналітичного розв’язку, що показало відсутність переваг у точності та певні переваги у часі розв’язування за другим підходом.

1. Державний стандарт України. Надійність техніки. Терміни та визначення. ДСТУ 2860-94. Видання офіційне. — К.: Держстандарт України. 2. Половко А. М., Гуров С. В. Основы теории надежности. — 2-е изд., перераб. и доп. — СПБ.: БХВ — Петербург, 2008. — 704 с. 3. Математичні моделі та методи аналізу надійності радіоелектронних, електротехнічних та програмних систем: монографія / Ю. Я. Бобало, Б. Ю. Волочій, О. Ю. Лозинський, Б. А. Мандзій, Л. Д. Озірковський, Д. В. Федасюк, С. В. Щербовських, В. С. Яковина. — Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. — 300 с. 4. Федорюк М. В. Обыкновенные дифференциальные уравнения: 2-е изд., перераб. и доп. — М.: Наука. Главная редакция физико-математической литературы, 1985. — 448 с. 5. Moler, C. B. and C. F. Van Loan, «Nineteen Dubious Ways to Compute the Exponential of a Matrix», SIAM Review 20, 1978, pp. 801–836.